NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA ANGIELSKIE – 100 podstawowych słów po angielsku.

Darmowa Lista - 100 najczęściej używanych angielskich słów

NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA ANGIELSKIE – Poznaj i naucz się 100 najczęściej używanych słówek w języku angielskim online za darmo przez Internet.

Czy wiesz, że aby w krótkim czasie zacząć rozumieć język angielski najlepiej jest rozpoczynać swoją  naukę od poznania i opanowaniu tylko najważniejszych i najczęściej używanych angielskich słówek? W Internecie znalazłem specjalny raport, który potwierdza skuteczność tej metody oraz pokazuje ogromny jej wpływ na dalsza motywacje i skuteczność nauki języka angielskiego.

Dlatego w tym wpisie postanowiłem udostępnić Tobie darmową listę 100 najczęściej używanych angielskich słówek wraz z tłumaczeniem. Dodatkowo znajdziesz tutaj ebooka PDF z tą lista do  pobrania i wydrukowania oraz link do strony, gdzie za darmo możesz nauczyć się pierwszej setki z tysiąca najważniejszych angielskich słów wraz z wymową lektora oraz tłumaczeniem.

Najważniejsze angielskie słówka


Dlaczego warto nauczyć się 100 najważniejszych angielskich słówek?

W artykule na stronie: Angielski 1000 słów – Jak Szybko Nauczyć się rozumieć Język Angielski? pisałem już o zaletach oraz wadach nauki najważniejszych angielskich słówek. Z treści tego wpisu możesz dowiedzieć się min. że na podstawie przeprowadzonych badań zapamiętanie i opanowanie tylko tego pierwszego tysiąca angielskich słów pozwala na rozumienie prawie 80% standardowego przekazu po angielsku (czyli: codziennych potocznych rozmów w tym języku).

Badania te wskazują również na fakt, iż aby rozumieć połowę (50%) angielskiego wystarczy znajomość zaledwie 100 podstawowych i najważniejszych (czyli najczęściej używanych) angielskich słów.

Zatem jak widzisz aby w krótkim czasie zacząć rozumieć już bardzo dużo angielskich tekstów i rozmów warto uczyć się najczęściej stosowanego w codziennych sytuacjach angielskiego słownictwa.

Nie ucz się innych słówek zanim nie panujesz tych podstawowych. Bo to tylko wydłuży Twoją drogę do celu każdego początkującego ucznia, czyli opanowania angielskiego na poziomie podstawowym.

Angielski - ważne info1000 najczęściej używanych angielskich słówek (wraz z wymową) najszybciej nauczysz się korzystając z kursu online, który znajdziesz: na tej stronie (kliknij i sprawdź).

Poniżej zamieszczam darmową listę tylko i wyłącznie 100 najczęściej spotykanych w codziennym przekazie angielskich słów wraz z tłumaczeniem.

NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA ANGIELSKIE – lista 100 najpopularniejszych słów po angielsku z tłumaczeniem.

 1. and – i, a

 2. to –  do

 3. in – w

   

  (kliknij na słówko „in” powyżej aby otworzyć je w słowniku Diki i posłuchać angielskiej wymowy). Na otwartej stronie możesz posłuchać wymowy innych angielskich słówek wpisz je tylko w okno wyszukiwarki słownika Diki.

 4. is – jest

 5. you – ty

 6. that – ten, że, który

 7. it – to, ono

 8. he – on

 9. was – był/była, byłem/byłam

 10. for – dla, za

 11. on – na, przy, u

 12. are – są

 13. as – jako, jak

 14. with – z

 15. his – jego

 16. they – oni, ci

 17. I – ja

 18. at – na, w

 19. be – być, bądź

 20. this – ten, to

 21. have – mieć

 22. from – od, z

 23. or – albo, lub

 24. one – jeden

  Jak szybko nauczyć się angielskiego od podstaw

  JAK SZYBKO NAUCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO?

  Jeśli jesteś osobą początkującą i chcesz szybko nauczyć się rozumieć i mówić po angielsku to przeczytaj koniecznie artykuł na tej stronie stronie. Poznasz w nim zaskakującą metodę, która pomogła wielu osobom szybko opanować podstawy angielskiego.

 25. had – czas przeszły od mieć

 26. by – przez, przy

 27. word – słowo

 28. but – ale, oprócz

 29. not – nie

 30. what – co, jaki

 31. all – wszystko, wszyscy

 32. were – byli/były, byliśmy/byłyśmy

 33. we – my

 34. when – kiedy

 35. your – twój, wasz

 36. can – móc

 37. said – czas przeszły od powiedzieć

 38. there – tam

 39. use – użyć

 40. each – każdy

 41. which – który/która

 42. she – ona

 43. do – robić, zrobić

 44. how – jak

 45. their – ich

 46. if – jeśli, gdyby

 47. will ‘- być’ w czasie przyszłym, wola, życzyć sobie

 48. up – w górę

 49. other – inny, inaczej

 50. about – o

  Kurs angielskiego dla początkujących eTutor.pl

  Czy wiesz, że teraz zupełnie za darmo możesz wypróbować: najpopularniejszy kurs angielskiego online? Kliknij na załóż darmowe konto po lewej stronie i testuj za darmo kurs angielskiego eTutor.

 51. out – na zewnątrz, zewnętrzny

 52. many – wiele

 53. then – wtedy

 54. them – im

 55. these – te, ci

 56. so – więc

 57. some – trochę

 58. her – jej, ją

 59. would – tryb przypuszczający np. zrobiłby/zrobiłaby

 60. make – zrobić

 61. like – jak, lubić

 62. him – jego, jemu

 63. into – w

 64. time – czas

 65. has – ma

 66. look – patrzeć, spojrzenie

 67. two – dwa

 68. more – więcej

 69. write – pisać

 70. go – iść, jechać

  Jak szybciej zapamiętać angielskie słówka?Chcesz szybciej zapamiętać i w krótszym czasie opanować wszystkie najważniejsze angielskie słówka?

  zobacz prezentację video
  ▶ Jak w 10 sekund podwoić swoją pamięć i koncentrację?

 71. see – widzieć

 72. number – numer, ilość

 73. no – nie

 74. way – droga, sposób

 75. could – mógł/mogła, mógłby/mogłaby

 76. people – ludzie

 77. my – mój

 78. than – niż

 79. first – pierwszy, najpierw

 80. water – woda

 81. been – był/była

 82. call – dzwonić, nazywać

 83. who – kto

 84. medicine – lekarstwo, medycyna

 85. it’s – to jest, ono jest

 86. now – teraz

 87. find – znajdować

 88. long – długi, długo

 89. down – w dół

 90. day – dzień

 91. did – czas przeszły od robić

 92. get – dostać

 93. come – przyjść, przyjechać

 94. permission – pozwolenie

 95. may – móc (maj, jeśli dużą literą)

 96. part – część, rozłączać

 97. over – ponad

 98. new – nowy

 99. sound – dźwięk, brzmieć

 100. take – wziąć, brać

  Ciekawostka: Jeśli zastanawiasz się jak brzmi poprawna wymowa danego słówka, chcesz ją usłyszeć, poznać inne rzadziej występujące znaczenia lub zobaczyć pełne gramatycznie poprawne zdania i zwroty z zastosowaniem danego słowa, to skorzystaj z Internetowego Słownika DIKI (po kliknięciu na tą stronę wpisz dane słowo (po polsku lub angielsku) i wyszukaj jego znaczenia).


Pobierz Darmową listę: 100 podstawowych słówek po angielsku do druku (PDF).

Tak jak wspomniałem wcześniej, przygotowałem dla Ciebie również dokument PDF (ebooka) do szybkiego pobrania z powyższymi angielskimi słówkami do druku.

Pobierz listę klikając tutaj:  Lista Angielski 100 słów PDF – pobierz, aby w ten sposób wygodnie i szybko ja wydrukować i mieć zawsze pod ręką..

Jak uczyć się 100 najważniejszych angielskich słówek, aby szybko zobaczyć efekty w postaci zrozumienia języka angielskiego?

 

KLIKNIJ TUTAJ i zobacz praktyczne wskazówki na VIDEO – Jak uczyć się angielskich słówek od Sebastiana Schabowskiego.

Stu najczęściej stosowanych słówek języka angielskiego możesz uczyć się w tradycyjny sposób z udostępnionej powyżej listy lub po pobraniu pliku PDF i wydrukowaniu tych słów (korzystając z linku powyżej). Dla wielu jednak taka metoda nauki z kartki lub strony www jest mało skuteczna dlatego postanowiłem wspomnieć o specjalnych stronach, lub sprawdzonych osobiście kursach, które wydatnie pomagają w zapamiętywaniu tych słów.

Jak zatem skutecznie i szybko możesz uczyć się najpopularniejszych angielskich słówek?

 • 100 podstawowych angielskich słów wraz z tłumaczeniem oraz prawidłową wymową lektora możesz ćwiczyć i zapamietywać na specjalnie przygotowanej stronie (przez Internet), korzystając z opcji demo kursu tysiąca słów rejestrując konto na stronie: Angielski 1000 słów – logowanie (Skorzystaj tam z przycisku: Uruchom Demo – bezpłatna nauka 100 słów).
 • Jeżeli chcesz poznać i nauczyć się nie tylko pierwszych 100, ale również pozostałych 900 najczęściej używanych angielskich słówek to zamów siebie dostęp do kursu uczącego: 1000 najważniejszych angielskich słów Online lub pobierz i słuchaj tego kursu MP3 (zawierającego pełna listę słówek), których opanowanie gwarantuje rozumienie angielskiego na poziomie 80%.

Podstawowe słówka z angielskiego – Chcesz więcej…? 

Na zakończenie mam dla Ciebie jeszcze jeden skuteczny sposób na poznanie i nauczenie się najważniejszych słówek języka angielskiego przez Internet.

Możesz do tego wykorzystać również system inteligentnych powtórek na stronie kursu angielskiego eTutor, gdzie twórcy tego serwisu również przygotowali specjalną listę angielskich słówek: 1000 most common English words dodatkowo podzieloną na 56 kategorii, aby dzielić porcje materiału i słówek na części i jeszcze efektywniej je zapamiętywać. Dostęp do tej listy nie jest niestety darmowy i wymaga opłacenia abonamentu, ale według mnie warto. Poniżej przykładowe kategorie angielskich słówek z listy tych podstawowych i najważniejszych.

1000 most common english words - nauka przez intenret
Lista pierwszych 10 kategorii do nauki podstawowych angielskich słów na eTutor.

Słówka angielskie – PODSUMOWANIE.

Znam wiele osób, które w ten sposób (od poznania tylko najpopularniejszych angielskich słów) rozpoczynały swoja naukę i były bardzo zadowolone z szybkich efektów. jeśli jednak wciąż masz wątpliwości w temacie nauki podstawowych i najczęściej wykorzystywanych podczas rozmów angielskich słów oraz rezultatów jakie możesz przy pomocy tej metody osiągnąć to zobacz koniecznie poniższe nagranie video.

Aby rozpocząć naukę – tysiąca słów – Kliknij tu i – kliknij tutaj i zamów dostęp do kursu online.

NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA ANGIELSKIE – 100 podstawowych słów po angielsku.
Oceń ten wpis. Aktualna ocena: 4.9 (98.17%) - 120 głosów.

Skomentuj ten wpis poprzez Facebooka

Komentarzy

17 Comments on “NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA ANGIELSKIE – 100 podstawowych słów po angielsku.”

 1. Bardzo dziękuje za listę tych 100 angielskich słówek oraz wersję do druku. Udostępniłam ją na facebooku bo jest bardzo pomocna. Pozdrawiam Doti.

  1. Dokładnie. Do tego lista 100 czy 1000 najpopularniejszych słówek będzie różna w zależności od miejsca (szpital, poczta, restauracja albo kokpit samolotu pasażerskiego). Z drugiej strony opanowanie (w konstrukcjach) i stosowanie w różnych sytuacjach najpopularniejszych czasowników ma sporo sensu. Takie podejście faktycznie poprawia umiejętności językowe.

   1. Alex masz rację, na stronie eTutora: http://angielskionline.edu.pl/etutor po zalogowaniu w dziale słówka jest lista 1000 najczęściej używanych angielskich słów podzielona na kategorie, aby łatwiej można było się ich uczyć. Każde słówko którego jeszcze nie znamy dodajemy do systemu powtórek dostępnego w tym kursie i algorytm sam w odpowiednim odstępie generuje powtórkę danego angielskiego słówka.

 2. Mam pytanie do autora, czy mogę gdzieś znaleźć kurs lub listę słówek specjalistycznych dla kierowców międzynarodowych? Pracuję jako kierowca, jeżdżę po Europie i często oprócz podstawowych słówek są mi potrzebne te bardziej specjalistyczne związane właśnie z transportem, załadunkiem, odprawą itd. Czy mogę liczyć na pomoc w tym temacie?

  1. Coraz częściej spotykam się z podobnymi pytaniami czy to na forach czy w e-mailach do mnie, więc postaram się przygotować lekcję video do nauki takich właśnie słówek. Jak tylko będzie gotowa to zamieszczę ją tutaj na stronie oraz na kanale na YouTube.

   Póki co polecam Ci skorzystać z listy słówek którą znajdziesz na stronie tego kursu:
   Wystarczy, że założysz sobie darmowe konto i po zalogowaniu przejdź na stronę słówka następnie zakładka słowniki tematyczne i nauki techniczne. Tam znajdziesz słówka z kategorii: motoryzacja, mechanika oraz logistyka, które będą dla Ciebie najbardziej pomocne.

   Dodatkowo na YouTube pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=m_YL4lDBWOw znajdziesz kilkanaście podstawowych słów i zwrotów dla kierowców ciężarówek pracujących na trasach międzynarodowych. Z tego co widzę, to jedna z lekcji Mp3 pochodząca z kursu, który powinien Cię zainteresować. Tym bardziej w formie MP3, która to pozwala Ci uczyć się podczas pracy 🙂 (wystarczy włączyć lekcje i słuchać podczas prowadzenia ciężarówki).

   1. Bardzo dziękuje, właśnie czegoś takiego szukałem. A ten kurs mp3 z YouTube to jest strzał w 10 coś skrojonego dla mnie na miarę – pobrałem pełną wersję i będę słuchał (uczył się) podczas pracy! Udanej majówki życzę. Jarek.

 3. Też tak uważam, że nie warto uczyć się słówek, których często nawet nie użyjemy ani razu po angielsku.
  W szkole czasem uczą nas takich angielskich słówek i ja się pytam po co? Jak do ogarnięcia jest tyle innych ważnych słów w tym języku???

 4. Podstawowe słówka angielskie mają to do siebie że jest ich stosunkowo niewiele. Jednak ich znajomość to krok milowy do zrozumienia języka angielskiego. Uczcie się najważniejszych angielskich słów, a szybko przyjdą pierwsze efekty. Szkoda marnować czas na słówka, jakie często uczą w szkołach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *