JAK SZYBKO NAUCZYĆ SIE ROZMAWIAĆ PO ANGIELSKU?

Jak w krótkim czasie zacząć swobodnie rozmawiać po angielsku

Poznaj metodę, która w szybki sposób sprawi, że zaczniesz swobodnie mówić w języku angielskim.

W tym artykule opowiem Ci o bardzo skutecznej metodzie, którą pozwala w naturalny i szybki sposób nauczyć się swobodnie rozmawiać w języku angielskim bez szczególnego zagłębiania się w gramatykę.

Metoda będzie bardzo pomocna dla wszystkich tych osób, które chcą w możliwie najkrótszym czasie zacząć rozmawiać po angielsku oraz przełamać barierę w mówieniu. Czytaj dalej a dowiesz się co to za metoda, na czym poleca oraz dlaczego jest ona tak skuteczna i polecana.

Jak szybko nauczyć się angielskiego od podstaw

Ten wpis jest uzupełnieniem (naturalnym II krokiem) w procesie szybkiej nauki języka angielskiego od podstaw. Dlatego jeśli szukasz szybkich rezultatów w krótkim czasie to zapoznaj się również z wpisem na stronie: Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Jak szybko nauczyć się rozmawiać w języku angielskim?

Od pewnego czasu otrzymuję coraz więcej wiadomości od osób, które pytają mnie:

Jaki wybrać kurs aby szybko nauczyć się rozmawiać po angielsku podczas codziennych sytuacji oraz wakacyjnych wyjazdów za granicę?

W odpowiedzi na te pytania dzisiaj opowiem Ci o bardzo efektywnej metodzie, która pozwala w bardzo krótkim czasie poznać i nauczyć się najczęściej występujących w codziennych rozmowach angielskich zwrotów oraz w naturalny sposób skutecznie i trwale je zapamiętać. Metodę tą stosowałem osobiście i gwarantuję Ci, że przynosi naprawdę szybkie i zauważalne efekty, dlatego już czas aby ją poznać.

Chcesz szybko zacząć mówić po angielsku? – Ucz się najczęściej stosowanych angielskich zdań i zwrotów.

Jedną z najskuteczniejszych metod na to aby szybko nauczyć się rozmawiać po angielsku (przez co móc porozumiewać się na co dzień np. podczas wakacyjnych wyjazdów,  na ulicy, w hotelu lub na lotnisku) jest skupienie się na nauce najczęściej stosowanych angielskich zwrotów i zdań. Lepiej zamiast tracić czas na poznawanie kolejnych zasad gramatycznych (których znajomość wcale nie gwarantuje Ci możliwości swobodnej komunikacji), skupić się na nauce tego co w danym momencie jest Ci najbardziej potrzebne. Dlatego jeśli Twoim priorytetem jest szybko i swobodnie zacząć rozmawiać w języku angielskim to najlepszym rozwiązaniem będzie: nauka najczęściej stosowanych angielskich zwrotów języka angielskiego.

Według mnie najlepiej tego typu angielskich zdań i zwrotów uczyć się ze słuchu czyli korzystając z kursów nagranych w plikach Mp3 przez Native Speakerów.

Dlaczego nauka całych zdań i zwrotów ze słuchu jest tak skuteczna?

Kursy zawierające najważniejsze angielskie zwroty nagrane w plikach Mp3 uczą tylko i wyłącznie najpotrzebniejszych na co dzień stosowanych wyrażeń, których każda statystyczna osoba posługująca się językiem angielskim używa kilka – kilkanaście razy w ciągu każdego dnia. Dlatego jak widzisz metoda ta skupia się na efektach, ucząc tylko tego co jest Ci potrzebne do swobodnej komunikacji aby w większości sytuacji móc swobodnie się wypowiedzieć i zostać zrozumianym. Nie uczysz się tutaj zwrotów używanych rzadko, albo w ogóle ani zasad gramatycznych, tylko gotowych do użycia w każdej sytuacji praktyczne angielskie zdania i zwrotów.

Wystarczy słuchać takich właśnie wyrażeń (wraz z ich tłumaczeniem) aby je zapamiętywać wręcz automatycznie. Jest takie powiedzenie, że ćwiczenie czyni mistrza. Również bierne ćwiczenie, czyli w tym przypadku wielokrotne słuchanie angielskich zwrotów i zdań powoduje, że automatycznie je zapamiętujemy (czy tego chcemy czy nie!). Zamiast więc stresować się i zmuszać do ciężkiej nauki z książek i podręczników możesz słuchać i uczyć się mówić po angielsku w naturalny dla każdego człowieka sposób.

Kolejną zaletą tej metody jest to, że nie musisz skupiać się na uciążliwej nauce gramatyki. Uczysz się rozmawiać po angielsku tak jak każdy człowiek uczy się mówić w języku ojczystym, a gramatyka przyswajana jest wtedy przez mózg na poziomie nieświadomym wręcz automatycznie. Zauważ, że każde dziecko w pierwszej klasie szkoły podstawowej potrafi już swobodnie rozmawiać w danym języku i aby to robić nie potrzebuje wiedzieć co to jest czasownik, czas przeszły, czy zdanie nadrzędnie złożone. Dlatego jeśli zależy Ci na tym aby szybko zacząć mówić w po angielsku rozpocznij naukę od nauki i naturalnego osłuchiwania się z gotowymi zdaniami w języku angielskim.

Przykładowe najczęściej stosowane angielskie zwroty.
Przykładowe najczęściej stosowane angielskie zwroty.

Jak uczyć się najczęściej stosowanych zwrotów, aby szybko zacząć mówić po angielsku?

Do nauki najczęściej stosowanych angielskich zwrotów szczególnie polecam Ci profesjonalnie przygotowane kursy dostępne na stronach serwisu Angielski 1000 słów, gdzie wspomnianych już angielskich zwrotów możesz uczyć się na dwa różne sposoby (wybierając ten który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni):

1). Nauka Angielskich zwrotów Online – przez Internet

Uczysz się angielskich zwrotów na komputerze z dostępem do Internetu (poprzez stronę: Angielskie 500 zwrotów Online) w ten sam sposób jak ucząc się angielskich słówek metodą 1000 słów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym sposobie nauki polecam Ci obejrzeć to video: Jak wygląda nauka angielskich słówek na stronie 1000 słów.

2). Nauka ze słuchu – Angielski Rozmówki Mp3 (szczególnie polecam)

Według mnie najwygodniej i najefektywniej gotowych zdań i zwrotów uczyć się jednak korzystając z kursu: Angielskie Rozmówki – 500 angielskich zwrotów na MP3, który to składa się z 25 osobnych plików zawierających nagrane w specjalny sposób po 20 angielskich zwrotów każdy (oczywiście również z tłumaczeniem w języku polskim). Jest to bardzo wygodna forma nauki, gdyż pobrane pliki mp3 możesz wgrać na telefon lub dowolny odtwarzacz Mp3 i dzięki temu otrzymasz możliwość nauki praktycznie w każdej chwili (np. podczas prowadzenia samochodu, w drodze do pracy, w autobusie, tramwaju, czy podczas wykonywania codziennych obowiązków, czyli w czasie kiedy zazwyczaj nie masz czasu na tradycyjną naukę z internetowym kursem lub podręcznikiem.

Wszystkie pliki Mp3 z w/w kursu zostały nagrane w specjalny sposób, po to aby maksymalnie zwiększyć szybkość nauki i możliwość trwałego zapamiętywania uczonych angielskich zwrotów. Schemat nagrań przedstawiłem na zdjęciu poniżej:

Schemat nagrań kursu mp3 - 500 praktycznych zwrotów języka angielskiego.
Schemat nagrań kursu mp3 – 500 praktycznych zwrotów języka angielskiego.

Dzięki temu, że najpierw słyszysz polskie znaczenie, potem 3-krotnie angielskie i ponownie polskie, bardzo łatwo zapamiętasz zwroty i jednocześnie nauczyć się ich prawidłowej wymowy. Dzięki temu szybko podniesiesz swoją zdolność do rozumienia angielskiego i swobodnego dogadywania się.

Częste słuchanie tak właśnie przygotowanych nagrań sprawia, że po kilkukrotnym ich odsłuchaniu człowiek automatycznie zapamiętuje dane wyrażenie i może je bez zastanowienia używać podczas rozmów w konkretnej sytuacji. Dzieje się to dokładnie tak samo jak podczas zapamiętywania tekstów ulubionych piosenek lub reklam telewizyjnych. Czy nie jest tak, że mimo to iż kompletnie się o to nie starasz, to po kilkukrotnym odsłuchaniu automatycznie je pamiętasz. 

Rozpocznij naukę już teraz – posłuchaj poniższych angielskich zdań i zwrotów.

Aby zaprezentować Ci możliwości tej metody poniżej zamieściłem nagranie zawierające jedną z 25 części kursu Mp3 uczącego 500 najczęściej używanych angielskich zwrotów.

Posłuchaj zamieszczonego poniżej nagrania kilka lub kilkanaście razy, (powtarzając zdania za lektorem) i napisz mi w komentarzu poniżej, ile już praktycznych angielskich zdań i zwrotów udało Ci się w tym czasie zapamiętać oraz co sądzisz o tej metodzie nauki?

Nagranie powyżej zawiera 1 z 25 dostępnych lekcji (mp3) – Kursu Audio: 500 super przydatnych angielskich zwrotów.


Jak szybko zacząć mówić po angielsku – podsumowanie.

Najszybciej nauczysz się mówić po angielsku wyjeżdżając do jakiegokolwiek anglojęzycznego kraju, gdzie będziesz otoczony językiem i często nawet zmuszany do rozmowy w tym właśnie języku. Inną bardzo skuteczną metodą jest rozmowa z innymi osobami. Jeśli masz w gronie swoich znajomych lub rodziny kogokolwiek kto biegle mówi po angielsku to warto poprosić aby ta osoba mówiła z Tobą właśnie w tym języku i w ten sposób udoskonalać swój angielski w mowie.

Jeśli jednak nie możesz skorzystać z powyższych możliwości to zdecydowanie warto uczyć się metodą o której pisze w tym artykule, gdyż pozwala ona samemu w krótkim czasie nauczyć najczęściej stosowanych angielskich zwrotów, co umożliwi łatwiejsze zrozumienie oraz pozwoli dogadać się w prawie każdej codziennej sytuacji. I najważniejsze kiedy już nauczysz się tych zwrotów i zdań to koniecznie staraj się z nich jak najczęściej korzystać, utrwalać i ćwiczyć.

A Ty co myślisz o tej metodzie i jakie według Ciebie są najlepsze sposoby na to aby szybko nauczyć się mówić po angielsku? (Podziel się swoją opinią w komentarzu poniżej. Autor lub autorka najlepszego komentarza otrzyma ode mnie niespodziankę w postaci pełnej wersji kursu do nauki angielskiego w plikach Mp3)

Zobacz również:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

7 Comments on “JAK SZYBKO NAUCZYĆ SIE ROZMAWIAĆ PO ANGIELSKU?”

 1. Bardzo dobry artykuł. Obcowanie z na co dzień z obcą kulturą zdecydowanie nauczy nas więcej niż poświęcenie 2 godzin tygodniowo na przerabianiu podręcznika 😉

 2. Ja korzystam z tych kursów. Skończyłam już poziom podstawowy i
  jestem w trakcie średnio-zaawansowanym. Na prawdę polecam ten kurs Angielskiego.

 3. Witam Wszystkich,
  Zauważyłem że każdy z Was próbował różnych metod nauki języka.Ja podchodziłem do programów angielskiego bardzo sceptycznie,ale w ostatnim czasie spróbowałem rewelacyjnej metody która działa na zasadzie filmów z lektorem, ale do tego mamy obrazy,teksty, dzwieki,bardzo interaktywny kurs i musze przyznać,że wreszcie się uczę,jest u mnie wyrażny progres a uczę się zalednie 2 miesiące.

 4. Nauka całych zwrotów zamiast list słówek czy reguł gramatycznych jest jednym z lepszych podejść do nauki języka.
  Słowa zapamiętuje się w kontekście i dodatkowo uczy się struktury zdania czy zwrotu.

 5. Witajcie niecały rok temu byłem w podobnej sytuacji, również miałem przed sobą ważny wyjazd za granicę od którego zależała moja kariera, ale miałem duży dylemat niestety nie umiałem mówić w języku angielskim. Uczyłem się w szkole języka, ale zawsze miałem bariery, żeby coś powiedzieć w głowie miałem natłok myśli, że coś powiem nie w tym czasie lub ktoś mnie wyśmieje.
  Na szczęście przyjaciel polecił mi wspomniany tutajkurs, dzięki niemu mogłem zacząć się uczyć w domu języka uczyłem się zwrotami co dało mi możliwości swobodnego wypowiadania się.
  Nigdy nie pomyślałbym wcześniej, że nauka języka w domu może być przyjemna i skuteczna. Teraz nie boje się mówić i mogę podróżować i pracować za granicą. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *