ALFABET PO ANGIELSKU z wymową (Video, MP3 i PDF).

Alfabet po angielsku z wymową.

Alfabet po angielsku – to jest pierwsza lekcja języka angielskiego dla początkujących z działu podstawy angielskiego. W tej lekcji nie tylko poznasz wszystkie 26 liter angielskiego alfabetu ale również nauczysz się i opanujesz ich poprawną wymowę. Dzięki temu już za chwilę nauczysz się poprawnie wymawiać oraz przeliterować dowolne angielskie słówka.

Angielski alfabet – dlaczego warto się go nauczyć?

Najczęściej nauczyciele języka angielskiego na pierwszych lekcjach w szkole rozpoczynają naukę od gramatyki czyli odmiany czasownika „to be” przez przypadki lub opanowania angielskiego alfabetu. Jeśli chcesz szybkich efektów w nauce angielskiego to osobiście zalecam rozpoczęcie nauki od poznania i opanowania najczęściej używanego słownictwa. Jeśli jednak chcesz lub musisz nauczyć się angielskiego alfabetu to warto wiedzieć, kiedy jest on przydatny.

Angielski alfabet [English Alphabet] będzie Ci potrzebny do:

• Przeliterowania swojego imienia i nazwiska (np. kiedy ktoś z Twoich odbiorców błędnie je zrozumie).
  • Podczas rozmowy telefonicznej lub załatwiania jakiś spraw np. w angielskim urzędzie.
  • W wieli innych sytuacjach, gdzie Ty lub Twój odbiorca napotka problem ze zrozumieniem istotnych angielskich słów.

Alfabet po angielsku – zapis fonetyczny (wymowa).

Angielski alfabet składa się z 26 liter. Poniżej znajdziesz ich listę wraz z dołączonym zapisem fonetycznym. Docelowo w oryginale zapis fonetyczny składa się ze specjalnych znaków, jednak tutaj dla ułatwienia wymowę alfabetu zapisałem przy pomocy polskich znaków.

• A (ej)
  • X [eks]
  • Y [łaj]
  • Z [zed]

Angielski alfabet w wersji do wydruku:

• Jeśli chcesz pobrać angielski alfabet wraz z wymową fonetyczną w wersji PDF (do druku) to kliknij tutaj i wydrukuj bezpośrednio z poziomu przeglądarki lub pobierz plik PDF na swój komputer.

KFC - w języku angielskimAngielski alfabet ciekawostka: Jeśli trafiłeś na tą lekcję to zapewne chcesz nauczyć się angielskiego alfabetu i umieć poprawnie wypowiadać poszczególne litery po angielsku.

Według mnie większość osób zna już angielski alfabet i potrafi poprawnie wypowiadać poszczególne litery, mimo iż nigdy wcześniej się go nie uczyło. Dzieje się tak przez wiele angielskich słów z których korzystamy na co dzień w języku polskim.

Ćwiczenie: Postaraj się teraz wypowiedzieć następujące angielskie słowa: BBC, DVD, KFC, BP, SOS, DJ, TKmax. Jestem przekonany, że wypowiadasz je poprawnie (po angielsku) czyli przykładowo: nazwę znanej restauracji słynącej z serwowania pieczonych kurczaków KFC wypowiesz [kej] [ef] [si] zamiast polskiego [ka] [ef] [ce] … itd 🙂

Alfabet po angielsku lekcja video MP3.

Posłuchaj poprawnej wymowy angielskiego alfabetu (native speakera) na udostępnionej poniżej darmowej lekcji video, zamieszczonej na kanale PodstawyAngielskiego na YouTube (każdemu uczącemu się angielskiego polecam subskrypcję – wystarczy kliknąć tutaj).

Lekcja 1 na Video – Alfabet po angielski na YouTube z wymową native speakera.

Nauka Angielskiego alfabetu dla dzieci i nie tylko.

Znam wiele osób, które twierdzą, że angielskiego alfabetu nauczyły się przy pomocy piosenek dla dzieci. Dlatego postanowiłem zamieścić takie oto nagranie z piosenką do nauki alfabetu dla dzieci. Posłuchaj koniecznie bo wpada w ucho i pozwala raz na zawsze zapamiętać wymowę poszczególnych spółgłosek i samogłosek występujących w angielskim alfabecie.

Alfabet po angielsku – ćwiczenia i spelling.

Jak już wspomniałem najczęściej angielski alfabet przyda Ci się w czasie podróży lub za granicą do przeliterowania własnego imienia, nazwiska, adresu itd. Dlatego w ramach utrwalenia zdobytej wiedzy i umiejętności potrenować spelling czyli przeliterowywanie własnego imienia i nazwiska.

Przykładowo: JAKUB KOWALSKI przeliterujesz: [dzej][ej][kej][ju][bi]  [kej][oł][dablju][ej][el][es][kej][aj] – co jak widzisz nie jest już takie proste, dlatego zachęcam Cię do opanowania literowania najważniejszych dla siebie wyrazów po angielsku.

Angielski alfabet – podsumowanie.

Angielski alfabet - nauka angielskiego

W tej pierwszej darmowej lekcji z kursu podstawy angielskiego nauczyłeś/aś się:

• Angielskiego alfabetu wraz z zapisem fonetycznym.
  • Poprawnej wymowy poszczególnych angielskich liter (z lekcji video).
  • Utrwaliłeś/aś angielski alfabet słuchając zamieszczonej piosenki
  • Co ciekawe wiesz, że w większości przypadków na co dzień poprawnie wymawiasz poszczególne angielskie litery po angielsku (ciekawostka) mimo iż wcześniej nigdy nie uczyłeś się angielskiego alfabetu.
  • Potrafisz przeliterować po angielsku swoje imię, nazwisko i adres.

Chcesz więcej? – Zobacz również inne sposoby na opanowanie angielskiego alfabetu na FORUM nauki Języka Angielskiego.

PS. Jeśli ta lekcja była dla Ciebie pomocna to możesz się nam odwdzięczyć za pracę włożona w jej przygotowanie:

• Polub funpage AngielskiOnlineTV na Facebooku,
  • Zasubskrybuj nasz kanał na YouTube – tam znajdziesz więcej darmowych lekcji do samodzielnej nauki języka angielskiego bez wychodzenia z domu.
  • Udostępnij tą lekcję swoim znajomym korzystając z ikonek w prawej kolumnie,
  • Możesz również skomentować te wpis (napisz jakich lekcji Ci tutaj jeszcze brakuje).

Znam już angielski alfabet i chcę uczyć się dalej.

Jeśli opanowałeś/as już alfabet i jego wymowę w języku angielskim to zrób kolejny krok i poznaj:

2 Comments on “ALFABET PO ANGIELSKU z wymową (Video, MP3 i PDF).”

1. Lekcja idealna dla początkujących. Wystarczy kilka razy posłuchać nagrania i już pamięta się angielski alfabet na pamięć.

2. Mam jutro zaliczenie z angielskiego alfabetu w szkole podstawowej.
    Dzięki wam nie bede miala problemu ze zdaniem tego.