NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA ANGIELSKIE – 100 podstawowych słów po angielsku.

Darmowa Lista - 100 najczęściej używanych angielskich słów

NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA ANGIELSKIE – tu poznasz i nauczysz się 100 podstawowych słówek języka angielskiego za darmo przez Internet.

Czy wiesz, że aby w krótkim czasie zacząć rozumieć język angielski najlepiej jest rozpoczynać swoją  naukę od poznania i opanowaniu tylko najważniejszych i najczęściej używanych angielskich słówek? W Internecie znalazłem specjalny raport, który potwierdza skuteczność tej metody oraz pokazuje ogromny jej wpływ na dalsza motywacje i skuteczność nauki języka angielskiego.

Dlatego w tym wpisie postanowiłem udostępnić Tobie darmową listę 100 najczęściej używanych angielskich słówek wraz z tłumaczeniem. Dodatkowo znajdziesz tutaj ebooka PDF z tą lista do  pobrania i wydrukowania oraz link do strony, gdzie za darmo możesz nauczyć się pierwszej setki z tysiąca najważniejszych angielskich słów wraz z wymową lektora oraz tłumaczeniem.

Najważniejsze angielskie słówka


Dlaczego warto uczyć się podstawowych angielskich słów?

W artykule na stronie: Angielski 1000 słów – Jak Szybko Nauczyć się rozumieć Język Angielski? pisałem już o zaletach oraz wadach nauki najważniejszych angielskich słówek. Z treści tego wpisu możesz dowiedzieć się min. że na podstawie przeprowadzonych badań zapamiętanie i opanowanie tylko tego pierwszego tysiąca angielskich słów pozwala na rozumienie prawie 80% standardowego przekazu po angielsku (czyli: codziennych potocznych rozmów w tym języku).

Badania te wskazują również na fakt, iż aby rozumieć połowę (50%) angielskiego wystarczy znajomość zaledwie 100 podstawowych i najważniejszych (czyli najczęściej używanych) angielskich słów.

Zatem jak widzisz aby w krótkim czasie zacząć rozumieć angielskie teksty i rozmowy to warto uczyć się najczęściej stosowanego w codziennych sytuacjach angielskiego słownictwa.

Nie ucz się innych angielskich słówek zanim nie panujesz tych podstawowych. Bo to tylko wydłuży Twoją drogę do celu każdego początkującego ucznia, czyli opanowania angielskiego na poziomie podstawowym.

Angielskie słówka - ważne info1000 najczęściej używanych angielskich słówek (wraz z wymową) najszybciej nauczysz się korzystając z kursu online, który znajdziesz: na tej stronie (kliknij i sprawdź).

Poniżej zamieszczam darmową listę tylko i wyłącznie 100 najczęściej spotykanych w codziennym przekazie angielskich słów wraz z tłumaczeniem.

NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA ANGIELSKIE – lista najpopularniejszych słów z tłumaczeniem.

Podstawowe słówka angielskie (od 1-10)

and – i, a

to –  do

 

in – w

(kliknij na słówko „in” powyżej aby otworzyć je w słowniku Diki i posłuchać angielskiej wymowy). Na otwartej stronie możesz posłuchać wymowy innych angielskich słówek wpisz je tylko w okno wyszukiwarki słownika Diki.

 

is – jest

you – ty

that – ten, że, który

it – to, ono

he – on

was – był/była, byłem/byłam

for – dla, za

Angielski słówka (od 11-20)

on – na, przy, u

are – są

as – jako, jak

with – z

his – jego

they – oni, ci

I – ja

at – na, w

be – być, bądź

this – ten, to

Jak szybko nauczyć się angielskiego od podstaw

JAK SZYBKO NAUCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO?

Jeśli jesteś osobą początkującą i chcesz szybko nauczyć się rozumieć i mówić po angielsku to przeczytaj koniecznie artykuł na tej stronie stronie. Poznasz w nim zaskakującą metodę, która pomogła wielu osobom szybko opanować podstawy angielskiego.

Słówka po angielsku (od 21-30)

had – czas przeszły od mieć

have – mieć

from – od, z

or – albo, lub

one – jeden

by – przez, przy

word – słowo

but – ale, oprócz

not – nie

what – co, jaki

Najważniejsze słówka angielskie (od 31-40)

all – wszystko, wszyscy

were – byli/były, byliśmy/byłyśmy

we – my

when – kiedy

your – twój, wasz

can – móc

said – czas przeszły od powiedzieć

there – tam

use – użyć

each – każdy

Słówka z angielskiego (od 41-50)

which – który/która

she – ona

do – robić, zrobić

how – jak

their – ich

if – jeśli, gdyby

will ‘- być’ w czasie przyszłym, wola, życzyć sobie

up – w górę

other – inny, inaczej

about – o

Kurs angielskiego dla początkujących eTutor.pl

Czy wiesz, że teraz zupełnie za darmo możesz wypróbować: najpopularniejszy kurs angielskiego online? Kliknij na załóż darmowe konto po lewej stronie i testuj za darmo kurs angielskiego eTutor.

Słowa po angielsku (od 51-60)

out – na zewnątrz, zewnętrzny

many – wiele

then – wtedy

them – im

these – te, ci

so – więc

some – trochę

her – jej, ją

would – tryb przypuszczający np. zrobiłby/zrobiłaby

make – zrobić

Język angielski słówka (od 61-70).

like – jak, lubić

him – jego, jemu

into – w

time – czas

has – ma

look – patrzeć, spojrzenie

two – dwa

more – więcej

write – pisać

go – iść, jechać

Jak szybciej zapamiętać angielskie słówka?Chcesz szybciej zapamiętać i w krótszym czasie opanować wszystkie najważniejsze angielskie słówka?

zobacz prezentację video
▶ Jak w 10 sekund podwoić swoją pamięć i koncentrację?

Podstawowe słówka angielski (od 71-80)

see – widzieć

number – numer, ilość

no – nie

way – droga, sposób

could – mógł/mogła, mógłby/mogłaby

people – ludzie

my – mój

than – niż

first – pierwszy, najpierw

water – woda

Podstawowe słówka po angielsku (od 81-90)

been – był/była

call – dzwonić, nazywać

who – kto

medicine – lekarstwo, medycyna

it’s – to jest, ono jest

now – teraz

find – znajdować

long – długi, długo

down – w dół

day – dzień

Słownictwo angielskie (od 91-100)

did – czas przeszły od robić

get – dostać

come – przyjść, przyjechać

permission – pozwolenie

may – móc (maj, jeśli dużą literą)

part – część, rozłączać

over – ponad

new – nowy

sound – dźwięk, brzmieć

take – wziąć, brać

Słówka angielskie z wymową – gdzie je znajdziesz?

Ciekawostka: Jeśli zastanawiasz się jak brzmi poprawna wymowa danego słówka, chcesz ją usłyszeć, poznać inne rzadziej występujące znaczenia lub zobaczyć pełne gramatycznie poprawne zdania i zwroty z zastosowaniem danego słowa, to skorzystaj z Internetowego Słownika DIKI (po kliknięciu na tą stronę wpisz dane słowo po polsku lub angielsku i wyszukaj jego znaczenia).


Darmowa Lista: 100 podstawowych słówek po angielsku do druku (PDF).

Tak jak wspomniałem wcześniej, przygotowałem dla Ciebie również dokument PDF (ebooka) do szybkiego pobrania z powyższymi angielskimi słówkami do druku.

Pobierz darmową listę klikając tutaj:  Lista Angielski 100 słów PDF – pobierz, aby w ten sposób wygodnie i szybko ja wydrukować i mieć zawsze pod ręką…


Jak uczyć się najważniejszych słówek po angielsku?

KLIKNIJ TUTAJ i zobacz praktyczne wskazówki na VIDEO – Jak uczyć się angielskich słówek od Sebastiana Schabowskiego.

Stu najczęściej stosowanych słówek języka angielskiego możesz uczyć się w tradycyjny sposób z udostępnionej powyżej listy lub po pobraniu pliku PDF i wydrukowaniu tych słów (korzystając z linku powyżej). Dla wielu jednak taka metoda nauki z kartki lub strony www jest mało skuteczna dlatego postanowiłem wspomnieć o specjalnych stronach, lub sprawdzonych osobiście kursach, które wydatnie pomagają w zapamiętywaniu tych słów.

Jak zatem skutecznie i szybko możesz uczyć się najpopularniejszych angielskich słów?

 • 100 podstawowych angielskich słów wraz z tłumaczeniem oraz prawidłową wymową lektora możesz ćwiczyć i zapamiętywać na specjalnie przygotowanej stronie (przez Internet), korzystając z opcji demo kursu tysiąca słów rejestrując konto na stronie: Angielski 1000 słów – logowanie (Skorzystaj tam z przycisku: Uruchom Demo – bezpłatna nauka 100 słów).
 • Jeżeli chcesz poznać i nauczyć się nie tylko pierwszych 100, ale również pozostałych 900 najczęściej używanych angielskich słówek to zamów siebie dostęp do kursu uczącego: 1000 najważniejszych angielskich słów Online lub pobierz i słuchaj tego kursu MP3 (zawierającego pełna listę słówek), których opanowanie gwarantuje rozumienie angielskiego na poziomie 80%.

Poznaj i naucz się pozostałych 1000 podstawowych słówek z angielskiego.

Na zakończenie mam dla Ciebie jeszcze jeden skuteczny sposób na poznanie i nauczenie się najważniejszych słówek języka angielskiego przez Internet.

Możesz do tego wykorzystać również system inteligentnych powtórek na stronie kursu angielskiego eTutor, gdzie twórcy tego serwisu również przygotowali specjalną listę angielskich słówek: 1000 most common English words dodatkowo podzieloną na 56 kategorii, aby dzielić porcje materiału i słówek na części i jeszcze efektywniej je zapamiętywać. Dostęp do tej listy nie jest niestety darmowy i wymaga opłacenia abonamentu, ale według mnie warto. Poniżej przykładowe kategorie angielskich słówek z listy tych podstawowych i najważniejszych.

1000 most common english words - nauka przez intenret
Lista pierwszych 10 kategorii do nauki podstawowych angielskich słów na eTutor.

Słówka angielskie – podsumowanie.

Znam wiele osób, które w ten sposób (od poznania tylko najpopularniejszych angielskich słów) rozpoczynały swoja naukę i były bardzo zadowolone z szybkich efektów. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości w temacie nauki podstawowych i najczęściej wykorzystywanych podczas rozmów angielskich słów oraz rezultatów jakie możesz przy pomocy tej metody osiągnąć to zobacz koniecznie poniższe nagranie video.

Aby rozpocząć naukę – tysiąca słów – Kliknij tu i – kliknij tutaj i zamów dostęp do kursu online.

Chcesz uczyć się dalej? – Zobacz również inne darmowe lekcje uczące angielskiego słownictwa:


PS. Jeśli ta lekcja była dla Ciebie pomocna to możesz się nam odwdzięczyć za pracę włożona w jej przygotowanie:

 • Polub nasz funpage na Facebooku,
 • Zasubskrybuj nasz kanał na YouTube (tam znajdziesz więcej darmowych lekcji do nauki słówek dla początkujących).
 • Udostępnij tą lekcję swoim znajomym korzystając z ikonek poniżej,
 • Czekamy również na Twoją opinię w komentarzach (napisz również jakich angielskich słówek chcesz się nauczyć – postaramy się je przygotować dla Ciebie).

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.9 / 5. oddanych głosów: 113

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

24 Comments on “NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA ANGIELSKIE – 100 podstawowych słów po angielsku.”

 1. Bardzo dziękuje za listę tych 100 angielskich słówek oraz wersję do druku. Udostępniłam ją na facebooku bo jest bardzo pomocna. Pozdrawiam Doti.

 2. Bardzo przydatny wpis z listą najważniejszych słówek. Bardzo mi się przyda wersja do druku.

  1. Dokładnie. Do tego lista 100 czy 1000 najpopularniejszych słówek będzie różna w zależności od miejsca (szpital, poczta, restauracja albo kokpit samolotu pasażerskiego). Z drugiej strony opanowanie (w konstrukcjach) i stosowanie w różnych sytuacjach najpopularniejszych czasowników ma sporo sensu. Takie podejście faktycznie poprawia umiejętności językowe.

   1. Alex masz rację, na stronie eTutora: https://angielskionline.edu.pl/etutor po zalogowaniu w dziale słówka jest lista 1000 najczęściej używanych angielskich słów podzielona na kategorie, aby łatwiej można było się ich uczyć. Każde słówko którego jeszcze nie znamy dodajemy do systemu powtórek dostępnego w tym kursie i algorytm sam w odpowiednim odstępie generuje powtórkę danego angielskiego słówka.

 3. Mam pytanie do autora, czy mogę gdzieś znaleźć kurs lub listę słówek specjalistycznych dla kierowców międzynarodowych? Pracuję jako kierowca, jeżdżę po Europie i często oprócz podstawowych słówek są mi potrzebne te bardziej specjalistyczne związane właśnie z transportem, załadunkiem, odprawą itd. Czy mogę liczyć na pomoc w tym temacie?

  1. Coraz częściej spotykam się z podobnymi pytaniami czy to na forach czy w e-mailach do mnie, więc postaram się przygotować lekcję video do nauki takich właśnie słówek. Jak tylko będzie gotowa to zamieszczę ją tutaj na stronie oraz na kanale na YouTube.

   Póki co polecam Ci skorzystać z listy słówek którą znajdziesz na stronie tego kursu:
   Wystarczy, że założysz sobie darmowe konto i po zalogowaniu przejdź na stronę słówka następnie zakładka słowniki tematyczne i nauki techniczne. Tam znajdziesz słówka z kategorii: motoryzacja, mechanika oraz logistyka, które będą dla Ciebie najbardziej pomocne.

   Dodatkowo na YouTube pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=m_YL4lDBWOw znajdziesz kilkanaście podstawowych słów i zwrotów dla kierowców ciężarówek pracujących na trasach międzynarodowych. Z tego co widzę, to jedna z lekcji Mp3 pochodząca z kursu, który powinien Cię zainteresować. Tym bardziej w formie MP3, która to pozwala Ci uczyć się podczas pracy 🙂 (wystarczy włączyć lekcje i słuchać podczas prowadzenia ciężarówki).

   1. Bardzo dziękuje, właśnie czegoś takiego szukałem. A ten kurs mp3 z YouTube to jest strzał w 10 coś skrojonego dla mnie na miarę – pobrałem pełną wersję i będę słuchał (uczył się) podczas pracy! Udanej majówki życzę. Jarek.

 4. Też tak uważam, że nie warto uczyć się słówek, których często nawet nie użyjemy ani razu po angielsku.
  W szkole czasem uczą nas takich angielskich słówek i ja się pytam po co? Jak do ogarnięcia jest tyle innych ważnych słów w tym języku???

  1. Tak. To prawda. W szkole uczą obcojęzycznych słów, których znaczenia nie rozumiem nawet po polsku, więc tym bardziej w języku obcym nie użyje danego słowa.

 5. Podstawowe słówka angielskie mają to do siebie że jest ich stosunkowo niewiele. Jednak ich znajomość to krok milowy do zrozumienia języka angielskiego. Uczcie się najważniejszych angielskich słów, a szybko przyjdą pierwsze efekty. Szkoda marnować czas na słówka, jakie często uczą w szkołach.

 6. Te słowa po angielsku z tego wpisu można naprawdę szybko opanować. Każdy z nas większość z nich powinna już kojarzyć lub pamiętać. Takie no, and, yes, what, how itd chyba zna każda osoba. Dlatego na starcie jest już lżej. I jeżeli znajomość tylko tych angielskich słówek pozwala rozumieć już tak dużo to warto tym się zająć.

 7. Pamiętam jak w szkole uczyłam się słówek z tabelek i to były najróżniejsze słowa od kolorów, zwierząt po kształty i inne abstrakcyjne angielskie słowa. Teraz kiedy już jestem po studiach i pracuję to zastanawiam się dlaczego na każdym etapie nauczania języka angielskiego nie uczą najpierw właśnie takich najpopularniejszych angielskich słówek. Przecież to logiczne, że z nich będziemy najczęściej korzystać w codziennej rozmowie lub obcowaniu z językiem angielskim. Nie wiem, czy to jest wina systemu nauczania, czy topornych nauczycieli. No chyba, że specjalnie uczą w ten sposób, aby nabijać sobie później klientów na korepetycje z języka angielskiego. W sumie nauczyciele ciągle narzekają, że im źle, mało płacą i w ogóle.

 8. Ja nauczyłam się słówek Metodą Wałkowania, nauka języka szczególnie na początku nie jest łatwa. Dlatego warto w pełni wykorzystać internet i poszukać nie tyle skutecznych metod co motywacji do nauki 🙂 Warto iść w moje ślady a nauka w domu nie będzie czymś nieprzyjemnym tylko czymś co z czasem się polubi. 🙂

 9. Wielkie DZIĘKI za listę 100 najważniejszych słówek i za wszelkie argumenty i pomysły na naukę. Powiem krótko i z doświadczenia – MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ, a więc lepiej:) Dobrze pójść tą drogą słówek, bo to czysta ekonomia czasu, zwłaszcza na początku nauki. Łatwiej, szybciej i „uniwersalniej” jest bowiem nauczyć się na pamięć i kojarzyć w zdaniach i mowie używane codziennie wielokrotnie w różnych kontekstach słowa, niż dopasowywać z pamięci i porównywać wyuczone całe zdania a nawet frazy na temat np. żółtej łodzi podwodnej,o której nie będziesz miał okazji z kimkolwiek i kiedykolwiek w życiu rozmawiać. Wyłapanie praktycznych słów w używanych w codziennym życiu i zdaniach w samo w sobie pobudza do refleksji nad ich kontekstem, użyciem, formą, powiązaniem i interakcją.
  Warto iść tą drogą bo uratuje to ładnych kilka lat w życiu, zaoszczędzi irytacji, wciągnie w język bo pomoże nadążyć ze zrozumieniem i ogarnięciem kolejnego materiału, programów audio i video, da więcej okazji do wchodzenia w interakcje i mowę, otworzy perspektywy. W ten sposób kształtują się kolejne ogniwa wiedzy bez wkuwania reguł. Oczywiście po ogarnięciu podstawowych słów trzeba poznać alfabet i pisownię, by móc czytać i ćwiczyć. Nic jednak nie da nauka odwrotna, zwłaszcza na kursach, gdy się ćwiczy na wydumanym słownictwie, które nie ma przełożenia w realu i które jeśli nie nieużywane natychmiast się zapomina wraz z jego powiązaniami i kontekstem, czyli stoi człowiek w miejscu. Mówię to z własnego doświadczenia. Kto to pojmie i wdroży nawet z innymi równoległymi działaniami (np. nauka alfabetu) ma połowę sukcesu z głowy.

 10. Rewelacja – takie grupowanie jest bardzo przydatne a podzielenie ich po 10 powoduje że jeszcze łatwiej można sobie podzielić tą naukę.

 11. Podstawowe słówka angielskie mają to do siebie że jest ich stosunkowo niewiele. Jednak ich znajomość to krok milowy do zrozumienia języka angielskiego. Uczcie się najważniejszych angielskich słów, a szybko przyjdą pierwsze efekty. Szkoda marnować czas na słówka, jakie często uczą w szkołach.
  Ogólnie rzecz biorąc artykuł merytorycznie przygotowany na wysokim poziomie.

  Pozdrawima
  Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *