ANGIELSKI 1000 SŁÓW – naucz się angielskich słówek Online, PDF i MP3.

1000 słów angielski - szybka nauka angielskich słówek online

1000 SŁÓW ANGIELSKI – dowiesz się jak szybko nauczyć się tysiąca najczęściej używanych angielskich słów (przez Internet), których opanowanie gwarantuje rozumienie angielskiego w 80%. Poznaj najlepsze Kursy angielskiego i strony do nauki najważniejszych słówek po angielsku Online, PDF i  MP3.

Czy wiesz, że aby rozumieć 80% angielskich tekstów i rozmów wystarczy, że opanujesz 1000 słów po angielsku, które są najczęściej stosowane? Przeczytaj koniecznie ten artykuł jeśli szukasz sprawdzonej metody na opanowanie tych najpopularniejszych angielskich słówek dla początkujących . Dodatkowo zobacz dołączone video, a dowiesz się dlaczego musisz koniecznie na początku swojej nauki opanować i trwale zapamiętać 1000 najczęściej używanych angielskich słów. Opowiem również o tym gdzie najlepiej uczyć się tych słów, aby mieć motywację, błyskawiczne efekty oraz szybko zdobyć solidne podstawy do dalszej nauki języka angielskiego?


Najważniejsze angielskie słówka - 1000 słów angielski.


Nauka 1000 angielskich słówek – statystyki.

Na podstawie wielu przeprowadzonych badań językowych naukowcy stwierdzili, że:

 • 100 najczęściej używanych angielskich słówek  – stanowi blisko 50% przekazu w tym języku,
 • 300 najczęściej stosowanych angielskich słów składa się na około 65% przekazu,
 • 1000 najczęściej używanych słówek – pozwala rozumieć język angielski (wykorzystywany w codziennej komunikacji) już w blisko 80%!

Dodatkowo przeprowadzone analizy pozwoliły stwierdzić, że szacunkowa przeciętna ilość słów używanych przez osoby, które używają języka angielskiego na co dzień  to zaledwie 3000 angielskich słów. Czyli jak widzisz już same te badania sugerują, że nie warto uczyć się wszystkiego na raz. Chcąc mieć szybkie efekty należy koniecznie znać najpopularniejsze angielskie słowa.

1000 słów po angielsku – Dlaczego warto uczyć się najpopularniejszych angielskich słówek?

Nawiązując do dzisiejszego tematu tysiąca słów chciałbym przedstawić Ci bardzo ciekawe nagranie video autorstwa Sebastiana Schabowskiego, z którego dowiesz się min:

 • Dlaczego tak wiele osób ma problem z nauką języka angielskiego?
 • Dlaczego warto rozpocząć naukę języka angielskiego od 1000 najczęściej stosowanych w nim słów?
 • Gdzie i w jaki sposób najwygodniej nauczyć się 1000 najpopularniejszych słów angielskich?
 • Dlaczego metoda 1000 słów jest tak skuteczna oraz jak wpływa ona na Twoją dalszą motywację do nauki języka angielskiego?
 • Jak wykorzystując znajomość języka polskiego oraz 1000 słów angielskich zacząć w krótkim czasie rozumieć język angielski.

Zobacz video: 1000 SŁÓW ANGIELSKI – jak szybko uczyć się angielskich słówek?

Stronę Internetową o której na wideo wspomina Sebastian znajdziesz klikając tutaj.  Tam już teraz możesz rozpocząć naukę słownictwa tą metodą bez wychodzenia z domu przez Internet.

Podsumowując: Jeżeli jesteś osoba początkującą, która dopiero zaczyna naukę i chcesz szybko zobaczyć pierwsze efekty swojej nauki w postaci rozumienia większości przekazu w języku angielskim (a to jest fundament nauki języka angielskiego) to rozpoczynaj swoja naukę od poznania i trwałego zapamiętania 1000 najważniejszych (najczęściej używanych) angielskich słów.


Czy metoda 1000 słów będzie sposobem na szybką naukę angielskiego?

Metoda 1000 słów o której mowa w powyższym nagraniu video opiera się na nauce angielskich słówek bez starania się, aby je od razu wszystkie zapamiętać. Uczysz się ich na totalnym luzie. Dokładnie takim, z jakim oglądasz reklamy w telewizji, które o dziwo świetnie pamiętasz.

Dokładnie w ten sposób języka ojczystego uczą się małe dzieci, Kiedy słyszą one jakieś nowe słówko po raz pierwszy to zupełnie nie przejmują się jego zapamiętywaniem. Wystarczy,  że usłyszą je po raz trzeci… szósty… dwudziesty… I nagle, ni stąd ni z owąt po prostu wiedzą co ono dokładnie znaczy.

Jest takie powiedzenie, że ćwiczenie czyni mistrza. Również bierne ćwiczenie, czyli wielokrotne słuchanie i oglądanie czegoś powoduje, że automatycznie zapamiętujemy (czy tego chcemy czy nie!) O tym dlaczego warto słuchać angielskiego nawet jeśli jeszcze go nie rozumiesz – przeczytasz tutaj.

Dlatego więc zamiast stresować się i zmuszać do ciężkiej nauki (często mało efektywnej) – możesz postarać się rozluźnić i uczyć się angielskich słówek w naturalny sposób właśnie poprzez efektywną metodę 1000 słów.

Gdzie możesz nauczyć się 1000 słówek po angielsku?

Ja osobiście opanowałem te najpopularniejsze w angielskim słówka z pomocą strony: 1000-slow.pl. Tam możesz zapoznać się ze wspomnianą już wcześniej metodą (jeśli jeszcze nie obejrzałeś/aś powyższego video) oraz zamówić dostęp do nauki tychże słów na trzy sposoby Online (przez Internet), MP3 – pobierając kurs angielskiego Mp3 lub tradycyjnie w PDF ie pobierając eBooka z listą tych słów wraz z tłumaczeniem (wybierz ten, który będzie dla Ciebie odpowiedni):

 • ✅ 1000 angielskich słówek przez Internet

Ta strona www do nauki angielskich słówek – umożliwi Ci szybkie poznanie i nauczenie się najczęściej stosowanych angielskich słówek poprzez Internet bez wychodzenia z domu. Otrzymujesz wtedy dostęp strony www na której znajdziesz 1000 angielskich słów podzielonych na kolejne setki, których uczysz się przy komputerze. Słówka zawierają tłumaczenie oraz wymowę lektora. (Dokładny opis tego sposobu nauki znajdziesz w video od 7:40 min).

Alternatywą dla strony wspomnianej powyżej może być nauka tych słówek na portalu: Angielski eTutor po zalogowaniu się na stronie portalu (mając wykupiony abonament na kurs angielskiego) w module słówka znajdziesz min. listę 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów dla początkujących, które są podzielone dodatkowo na kategorie tematyczne, które w wygodny sposób możesz dodawać do powtórek i powtarzać je codziennie.

 • ✅ 1000 słów – kurs angielskiego do słuchania MP3

Najpopularniejszych angielskich słówek możesz uczyć się również poprzez słuchanie pobierając: Kurs angielskiego MP3 na tej stronie. Umożliwia on łatwe poznawanie i zapamiętywanie słówek w czasie  kiedy nie masz czasu na naukę lub jesteś poza komputerem z dostępu do internetu. Słuchać kursu możesz np. w samochodzie, w tramwaju czy podczas biegania. Wystarczy pobrane pliki wgrać na smartfona, do odtwarzacza mp3 lub na płytę CD i słuchać w dowolnym momencie (nawet podczas wykonywania codziennych obowiązków).

 • ✅ 1000 słów angielskich lista w PDF.

Dla tradycjonalistów szukających 1000 najczęściej używanych angielskich słów w pdf ie do druku lub nauki z listy odsyłam na tą stronę gdzie możesz pobrać ebooka z 1000 angielskich słów w  PDF.

Ile trwa nauka 1000 najczęściej używanych angielskich słów?

Przeprowadzone badania potwierdzają, że statystyczny uczeń przy odpowiednim zaangażowaniu potrafi nauczyć się 1000 angielskich słów już w ciągu niespełna 3 miesięcy. Dlatego jeśli chcesz szybko zacząć rozumieć angielski i w przyszłości łatwiej uczyć się angielskiego to rekomenduję Ci rozpoczęcie nauki angielskiego właśnie od poznania tysiąca najczęściej stosowanych słów. Znam osoby, które nauczyły się ich dużo szybciej stosując np: naukowe techniki szybkiej nauki języków obcych. Wszystko jednak zależy od Twojego zaangażowania, motywacji oraz czasu poświęconego na uczenie się tych słów.

1000 słów angielskich – podsumowanie…

Jak już wiesz nauka 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów, pozwala w szybki sposób i przy niewielkim wysiłku zacząć rozumieć prawie 80% rozmów i tekstów w języku angielskim. Głównie z tego powodu jest to sposób szczególnie rekomendowany dla osób, które właśnie rozpoczynają naukę języka angielskiego. Poznanie tych właśnie słów bardzo mocno skraca czas potrzebny na opanowanie niezbędnego do komunikacji i rozumienia angielskiego słownictwa oraz wpływa na dalszą motywację do nauki języka angielskiego.

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 5 / 5. oddanych głosów: 33

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

6 Comments on “ANGIELSKI 1000 SŁÓW – naucz się angielskich słówek Online, PDF i MP3.”

 1. Metodą 1000 słów sama osobiście zaczynałam naukę języka angielskiego i muszę się przyznać, że naukę kolejnego języka rozpocznę dokładnie w ten sam sposób. Najważniejsze dla mnie były szybkie efekty i wspomniana w artykule motywacja, kiedy widziałam postępy oraz to, że po nauczeniu i zapamiętaniu kolejnej setki rozumiałam coraz więcej angielskiego. Osobiście uważam, że dla początkujących metoda ta jest wprost idealna.

  1. Myślę dokładnie tak samo. Osoby początkujące powinny rozpoczynać naukę angielskiego do poznania i opanowania 1000 najważniejszych angielskich słówek, bo i tak w dalszym procesie nauki będą musiały musieli je opanować, ale ważne jest jednak aby zrobiły to właśnie na początku nauki.

 2. Bardzo mądra metoda, która powstała zapewne na podstawie zasady Pareto, która mówi, że na 80% efektów składa się tylko 20% działań.

  1. Masz rację Rossi, metoda opiera się na zasadzie Pareto o której wspomniałaś. Warto z niej korzystać choćby z uwagi na szybkość osiąganych efektów, a to w nauce języka angielskiego jest bardzo ważne, bo nic tak nie motywuje jak widoczne efekty ciężkiej pracy.

 3. Muszę stwierdzić, że najpierw sceptycznie podchodziłem do tego typu nauki (chodzi mi o dostęp do listy 1000 najczęściej używanych angielskich słówek na określony okres czasu). Z perspektywy nauki (bo skorzystałem ze strony uczącej tych najważniejszych angielskich słówek o której wspomina autor) muszę się przyznać, że taka forma nauki (ograniczona czasowo) zadziałała na mnie bardzo motywująco. Wcześniej w sieci znalazłem wiele podobnych list 1000 angielskich słów, ale raz, że ich wartość dawała naprawę dużo do życzenia, dwa nauka z listy jest mało efektywna, trzy jakoś żadna z nich nie przypadła mi do gustu i kończyłem naukę po kilku chwilach. Dopiero wykupienie 3-miesięcznego abonamentu na stronie 1000 słów skutecznie zmobilizował mnie do nauki i w ciągu jego trwania opanowałem wszystkie słówka z listy 1000 najczęściej używanych. Dlatego nie zniechęcajcie się tym, że trzeba zapłacić za dostęp. To działa bardzo motywująco, przynajmniej na mnie zadziałało 🙂 Pozdrawiam wytrwałych i wszystkich uczących się angielskiego.

 4. Kiedyś trafiłam na stronę, gdzie był opis nauki 1000 słów po angielsku, jednak ją zlekceważyłam twierdząc że to jakieś naciąganie. Przez kolejne 2 lata chodziłam na korepetycje wydając sporo pieniędzy i tak naprawdę nauczyłam się niewiele. Trochę gramatyki, trochę angielskich słówek, jednak nadal nie wiele rozumiałam i oczywiście nie było mowy o rozmawianiu po angielsku. Z braku efektu porzuciłam korepetycje i zaczęłam uczyć się sama i wiecie co, zaczęłam od poznania własnie 1000 najważniejszych słów języka angielskiego (a pomyśłec że dwa lata wcześniej śmiałam się z tej metody). Efekt mnie bardzo zaskoczył jak wiele można rozumieć znając te najpopularniejsze słówka. Dlatego polecam naukę ta metodą. Teraz uczę się gotowych angielskich zwrotów, a gramatykę odstawiłam w kąt. Dużo słucham i oglądam filmy na YouTube. To działa kochani, a nie korepetycje za grube pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *