ANGIELSKI 1000 SŁÓW – Jak Szybko Nauczyć się rozumieć Język Angielski?

Angielski metoda 1000 słów

Dlaczego warto rozpocząć naukę angielskiego od 1000 najczęściej stosowanych w nim słów?

Czy wiesz, że aby rozumieć 80% angielskich tekstów i rozmów wystarczy nauczyć się 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów? Przeczytaj ten artykuł oraz obejrzyj dołączone video, a dowiesz się dlaczego warto rozpocząć naukę angielskiego od 1000 angielskich słów oraz gdzie w szybki i skuteczny sposób nauczyć się tych słów, aby mieć motywację i solidne podstawy do dalszej nauki języka angielskiego?


Dlaczego warto uczyć się – 1000 najczęściej używanych angielskich słów?

Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że:

 • 100 najczęściej używanych słówek w języku angielskim stanowi blisko 50% przekazu,
 • 300 najczęściej używanych słówek to około 65%
 • 1000 najczęściej używanych słówek – pozwala rozumieć język angielski już w blisko 80%!

Dodatkowo wiadomo również, że znajomość ok. 3000 słówek to szacunkowa przeciętna ilość słów używanych przez osoby, które używają języka angielskiego na co dzień.

Jak szybko zacząć rozumieć język angielski? (VIDEO)

Nawiązując do dzisiejszego tematu chciałbym przedstawić Ci ciekawe nagranie video autorstwa Sebastiana Schabowskiego, z którego dowiesz się min:

 • Dlaczego tak wiele osób ma problem z nauką języka angielskiego?
 • Dlaczego warto rozpocząć naukę języka angielskiego od 1000 najczęściej stosowanych słów?
 • Gdzie i w jaki sposób najwygodniej nauczyć się 1000 najczęściej używanych angielskich słów?
 • Dlaczego metoda 1000 słów jest tak skuteczna oraz jak wpływa ona na Twoją dalszą motywację do nauki?

Kliknij poniżej aby obejrzeć video:

Zobacz stronę Angielski 1000 słów aby rozpocząć naukę angielskich słówek.


Szybka nauka angielskich słówek metodą 1000 słów.

Metoda 1000 słów o której dowiadujesz się w powyższym nagraniu video opiera się na nauce angielskich słówek bez starania się, aby je wszystkie zapamiętać. Uczysz się na totalnym luzie. Dokładnie takim, z jakim oglądasz reklamy w telewizji, które o dziwo świetnie pamiętasz – prawda?

Dokładnie w ten sposób języka ojczystego uczą się małe dzieci. kiedy słyszą one jakieś nowe słówko po raz pierwszy to zupełnie nie przejmują się jego zapamiętywaniem. Wystarczy,  że usłyszą je po raz trzeci… szósty… dwudziesty… I nagle, ni stąd ni z owąt po prostu wiedzą co ono dokładnie znaczy.

Jest takie powiedzenie, że ćwiczenie czyni mistrza. Również bierne ćwiczenie, czyli wielokrotne słuchanie i oglądanie czegoś powoduje, że automatycznie zapamiętujemy (czy tego chcemy czy nie!). Dlatego więc zamiast stresować się i zmuszać do ciężkiej nauki (często mało efektywnej) – możesz postarać się rozluźnić i uczyć się angielskich słówek w naturalny sposób właśnie poprzez efektywną metodę 1000 słów.

Gdzie możesz nauczyć się 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów?

Jeśli chcesz w szybki i skuteczny sposób nauczyć się 1000 najczęściej stosowanych słów i zacząć rozumieć angielski w 80% to wejdź teraz na stronę: Angielski 1000 słów. Tam możesz zapoznać się ze wspomnianą metodą (jeśli jeszcze nie obejrzałeś/aś powyższego video) oraz zamówić dostęp do nauki tychże słów na dwa sposoby (wybierz ten, który będzie dla Ciebie odpowiedni):

 1. Nauka Słówek przez Internet (Online) – umożliwia naukę najczęściej stosowanych angielskich słówek poprzez Internet bez wychodzenia z domu. Otrzymujesz wtedy dostęp strony na której znajdziesz 1000 angielskich słów podzielonych na kolejne setki, których uczysz się przy komputerze. Słówka zawierają tłumaczenie oraz wymowę lektora. (Opis tego sposobu nauki znajdziesz w video od 7:40 min)
 2. Słówka Angielskie w MP3 – możesz uczyć się słówek korzystając również z wersji audio w formacie Mp3, dzięki temu możesz uczyć się angielskich słówek kiedy nie masz dostępu do internetu np. w samochodzie, w tramwaju czy podczas biegania, wystarczy pobrane pliki wgrać na komórkę, odtwarzacz mp3 lub płytę CD i słuchać w dowolnym momencie (nawet podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Podsumowanie:

Jak już wiesz nauka 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów, pozwala w szybki sposób i przy niewielkim wysiłku zacząć rozumieć prawie 80% rozmów i tekstów w języku angielskim. Głównie z tego powodu jest to sposób szczególnie rekomendowany dla osób, które właśnie rozpoczynają naukę języka angielskiego. Poznanie tych właśnie słów bardzo mocno wpływa tempo nauki oraz dalszą motywację do nauki języka angielskiego, ponieważ w bardzo szybkim czasie możesz zauważyć efekty swojej nauki w postaci rozumienia tekstu, mowy itd.

Dodatkowo badania potwierdzają, że statystyczny uczeń przy odpowiednim zaangażowaniu potrafi nauczyć się 1000 angielskich słów już w ciągu 3 miesięcy, dlatego jeśli chcesz szybko zacząć rozumieć angielski i w przyszłości łatwiej uczyć się angielskiego to rekomenduję Ci rozpoczęcie nauki angielskiego właśnie od poznania 1000 najczęściej stosowanych słów.

ANGIELSKI 1000 SŁÓW – Jak Szybko Nauczyć się rozumieć Język Angielski?
Oceń ten wpis. Aktualna ocena: 4.8 (95.65%) - 23 głosów.
Podziel się tym wpisem na:
Follow by Email42
Facebook0
Facebook
YouTube5k
YouTube
Google+17
Google+
http://angielskionline.edu.pl/angielski-1000-slow-szybka-nauka-slowek/
Pinterest16
Pinterest

Skomentuj ten wpis poprzez Facebooka

Komentarzy

6 Comments on “ANGIELSKI 1000 SŁÓW – Jak Szybko Nauczyć się rozumieć Język Angielski?”

 1. Metodą 1000 słów sama osobiście zaczynałam naukę języka angielskiego i muszę się przyznać, że naukę kolejnego języka rozpocznę dokładnie w ten sam sposób. Najważniejsze dla mnie były szybkie efekty i wspomniana w artykule motywacja, kiedy widziałam postępy oraz to, że po nauczeniu i zapamiętaniu kolejnej setki rozumiałam coraz więcej angielskiego. Osobiście uważam, że dla początkujących metoda ta jest wprost idealna.

  1. Myślę dokładnie tak samo. Osoby początkujące powinny rozpoczynać naukę angielskiego do poznania i opanowania 1000 najważniejszych angielskich słówek, bo i tak w dalszym procesie nauki będą musiały musieli je opanować, ale ważne jest jednak aby zrobiły to właśnie na początku nauki.

 2. Bardzo mądra metoda, która powstała zapewne na podstawie zasady Pareto, która mówi, że na 80% efektów składa się tylko 20% działań.

  1. Masz rację Rossi, metoda opiera się na zasadzie Pareto o której wspomniałaś. Warto z niej korzystać choćby z uwagi na szybkość osiąganych efektów, a to w nauce języka angielskiego jest bardzo ważne, bo nic tak nie motywuje jak widoczne efekty ciężkiej pracy.

 3. Muszę stwierdzić, że najpierw sceptycznie podchodziłem do tego typu nauki (chodzi mi o dostęp do listy 1000 najczęściej używanych angielskich słówek na określony okres czasu). Z perspektywy nauki (bo skorzystałem ze strony uczącej tych najważniejszych angielskich słówek o której wspomina autor) muszę się przyznać, że taka forma nauki (ograniczona czasowo) zadziałała na mnie bardzo motywująco. Wcześniej w sieci znalazłem wiele podobnych list 1000 angielskich słów, ale raz, że ich wartość dawała naprawę dużo do życzenia, dwa nauka z listy jest mało efektywna, trzy jakoś żadna z nich nie przypadła mi do gustu i kończyłem naukę po kilku chwilach. Dopiero wykupienie 3-miesięcznego abonamentu na stronie 1000 słów skutecznie zmobilizował mnie do nauki i w ciągu jego trwania opanowałem wszystkie słówka z listy 1000 najczęściej używanych. Dlatego nie zniechęcajcie się tym, że trzeba zapłacić za dostęp. To działa bardzo motywująco, przynajmniej na mnie zadziałało 🙂 Pozdrawiam wytrwałych i wszystkich uczących się angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *