NAUKA ANGIELSKIEGO – Słuchaj Angielskich Nagrań i Lekcji MP3 (VideoPoradnik #1)

SŁuchaj angielskiego - nauka języka VideoPoradnik

Nauka Języka Angielskiego (Porady Video odc.1) – Słuchaj Angielskiego.

Dzisiaj przygotowałem dla Ciebie krótką poradę video dotyczącą nauki angielskiego dla początkujących. Temat dzisiejszego odcinka to: Słuchaj języka angielskiego nawet kiedy go jeszcze mało rozumiesz.

Z zamieszczonego w tym wpisie poradnika video dowiesz się min: Dlaczego warto słuchać nagrań, lekcji lub kursów w języku angielskim oraz jakie kursy angielskiego słuchać aby szybko zacząć rozumieć i mówić po angielsku i to bez nauki angielskiej gramatyki.


To pierwszy tego typu poradnik kierowany głównie do osób uczących się angielskiego od podstaw (dla początkujących), który opublikowałem na kanale AngielskiOnlineTV na YouTube.

Dlaczego warto słuchać angielskich nagrań i lekcji MP3?

Postanowiłem nagrać ten poradnik, ponieważ bardzo mało osób rozpoczynających naukę języka angielskiego zdaje sobie sprawę z tego jak wiele może zyskać słuchając na co dzień angielskich nagrań, nawet wtedy kiedy jeszcze mało tego języka rozumieją. Jest to metoda idealna dla osób zabieganych, nie mających w ciągu dni zbyt wiele czasu na naukę angielskiego.

Zauważ, że dzieci uczą się swojego pierwszego języka słuchając, nawet jeśli na początku nie wiedzą, co oznaczają poszczególne słowa przyzwyczajają się do dźwięków tego języka, uczą się odróżniać poszczególne wyrazy. Wyrabiają sobie wyczucie, które potem mówi im, co brzmi poprawnie, a co wręcz dziwnie. A wszystko to poprzez ciągłe słuchanie tego języka.

Dlatego kiedy słuchasz angielskiego to Twoja podświadomość zaczyna chłonąć ten język (towarzyszące mu dźwięki, pojedyncze angielskie słowa, całe wyrażenia i zwroty, kolejność występowania słów w zdaniu, melodię języka itd.). Wszystko to odbywa się mimowolnie, nawet wtedy kiedy nie skupiasz się na rozumieniu i powtarzaniu danych angielskich zdań i zwrotów.

Co więcej jeśli słuchasz angielskich nagrań na interesujący Cię temat to w tym momencie rośnie dodatkowo Twoja motywacja do dalszej nauki, dlatego że widzisz pierwsze efekty, zaczynasz rozumieć coraz więcej angielskich tekstów i przez to uzyskujesz dostęp do bardzo ciekawych oraz wartościowych treści. Dzięki temu bez wysiłku robisz duże postępy i zaczynasz ładować się motywacją, która bardzo Ci się przyda w kolejnych etapach nauki języka angielskiego.

Bardzo ważne jest to, że na słuchanie nie potrzebujesz dodatkowego czasu w ciągu dnia, możesz to robić w drodze do pracy, szkoły podczas przygotowywania śniadania, wykonywania ćwiczeń, biegania itd. Czyli w każdym momencie, kiedy nie masz fizycznie czasu na naukę języka angielskiego, to wtedy kiedy wykonujesz inne czynności możesz uczyć się angielskiego poprzez jego słuchanie

Jak możesz zapamiętywać angielskie słówka i zwroty poprzez słuchanie?

Teraz ma dla Ciebie małą ciekawostkę:

Czy pamiętasz lub jesteś w stanie dokończyć poniższe zdanie:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż…

Myślę, że bardzo często słyszałeś ta regułkę w radiu lub TV i zapewne powiesz, że jesteś w stanie to powtórzyć. Dlaczego jednak tak się stało skoro nie uczyłeś się tego zdania na pamięć? – Stało się tak ponieważ słyszałeś to zdanie wiele razy i Twój mózg podświadomie go zapamiętał mimo iż nawet nie skupiałeś się na tym aby go pamiętać.

To jest świetny przykład na to że warto słuchać języka angielskiego, bo jak widzisz wystarczy kilka lub kilkanaście razy usłyszeć jakieś słowo lub całe zdanie po to aby szybko i na trwale go zapamiętać nawet bez specjalnego skupiania się na tym co w danym momencie słyszysz.

Nagrania i Lekcje po angielski – skąd je wziąć?

Wiele (bardzo pomocnych) angielskich nagrań możesz znaleźć choćby na YouTube.

Jeśli chcesz przyśpieszyć swoją naukę to poleca Ci skorzystać z kursu MP3 który uczy: 1000 najczęściej używanych angielskich słów, bo jak wykazały badania opanowanie właśnie pierwszego tysiąca statystycznie najczęściej wykorzystywanych angielskich słów pozwala w większości przypadków rozumieć aż 80% codziennych rozmów oraz tekstów w tym języku. Dlatego własnie zamiast uczyć się (a w tym przypadku akurat słuchać) słów takich jak strych, kombajn czy turkusowy czyli słów rzadko używanych w codziennej komunikacji, zdecydowanie lepiej jest uczyć się tych słówek których każda angielskojęzyczna osoba używa po kilkadziesiąt lub kilkaset razy w ciągu dnia po to aby szybko zobaczyć efekty swojej nauki w postaci rozumienia języka angielskiego..

Świetne efekty daje również słuchanie całych gotowych angielskich zdań z listy 500 najczęściej używanych zwrotów po angielsku. Są to lekcje MP3 szczególnie polecane dla osób, które mają już opanowane 1000 najczęściej używanych angielskich słów, a chcą w szybki sposób bez uczenia się gramatyki zacząć swobodnie rozmawiać po angielsku.

Wiele darmowych nagrań i lekcji angielskiego do słuchania znajdziesz oczywiście również na moim kanale AngielskiOnlineTV na YouTube

Słuchaj angielskiego – podsumowanie.

Podsumowując zatem jeśli nie masz czasu na naukę angielskiego w ciągu dnia lub wykonujesz inne czynności a chcesz mimo to uczyć się języka angielskiego to słuchaj koniecznie nagrań i lekcji po angielsku nawet bez skupiania się na nich. W ten sposób osłuchasz się z językiem i podświadomie zapamiętasz wiele potrzebnych słów i zwrotów po angielsku.

Ps. A Wy z jakich kursów lub materiałów do słuchania angielskiego korzystajcie. na co dzień? Napisz mi również w komentarzu co o tym wszystkim myślisz…


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jeżeli chcesz skutecznie i szybko uczyć się Angielskiego przez Internet (bez wychodzenia z domu) to sprawdź obecnie najpopularniejszy w sieci: Internetowy Kurs Angielskiego eTutor. Kliknij, załóż darmowe konto i wypróbuj kurs angielskiego eTutor za darmo przez pełne 3 dni.


 

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 5 / 5. oddanych głosów: 9

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *