Największy Sekret Szybkiej Nauki Języka Angielskiego (VIDEO)

Nauka angielskiego

Poznaj najważniejsza umiejętność w szybkiej nauce języka angielskiego.

Jeśli uczysz się języka angielskiego to zapewne zastanawiasz się, która umiejętność jest najważniejsza w jego skutecznej i efektywnej nauce?. W tym artykule zdradzę Ci największy sekret szybkiej nauki języka angielskiego. Dowiesz się również dlaczego właśnie ta umiejętność jest tak istotna oraz jak wpływa ona na Twoją dalszą motywację i postępy w nauce. Zatem czytaj dalej, aby już za chwilę poznać największy sekret szybkiej nauki angielskiego.

Czy wiesz, która umiejętność w nauce języka angielskiego jest najważniejsza?

Jak myślisz, czy będzie to: czytanie, pisanie, mówienie, gramatyka, rozumienie ze słuchu czy może znajomość słownictwa?

Jeśli nie wiesz, która z tych umiejętności językowych jest najważniejsza to możesz niestety uczyć się języka angielskiego w sposób, który nie przyniesie Ci oczekiwanych szybkich efektów w postaci zdolności swobodnego komunikowania się w języku angielskim. Dodatkowo narazi Cię to na niepotrzebne koszty oraz stratę wielu godzin, dni lub nawet miesięcy Twojego cennego czasu, spędzonego na nauce.

Jeśli nie chcesz popełnić największego błędu podczas rozpoczynania nauki języka angielskiego to koniecznie obejrzyj poniższe video. W nim właśnie jego autor: Sebastian Schabowski zdradzi Ci Największy Sekret Szybkiej Nauki Języka Angielskiego.

Szybka nauka najczęściej stosowanych angielskich słów Onlinehttps://angielskionline.edu.pl/1000slow

TAK! – jak widzisz to właśnie umiejętność zrozumienia uczonego języka jest najważniejsza!

Warto więc zastanowić się nad tym przez chwilę. Czy jeśli potrafisz powiedzieć w danym języku tylko i wyłącznie „Tak” lub „Nie”, rozumiejąc jednak wszystko co mówią do Ciebie inni, to czy nie jesteś w stanie zaskakująco skutecznie komunikować się z ludźmi w niemalże w każdej sytuacji?

Co dzieje się jednak kiedy nie rozumiesz, co po angielsku mówią do Ciebie ludzie pomimo tego, że świetnie radzisz sobie np. z gramatyką lub ładnie czytasz po angielsku? Dla tych osób po prostu nie znasz angielskiego, bo nie potrafisz zrozumieć co do Ciebie mówią.

Jak szybko nauczyć się rozumieć język angielski?

Jeśli znasz zasadę Pareto, to zapewne wiesz, że mówi ona o tym, że istnieje takie 20%, które jest odpowiedzialne za 80% efektów całości. Odnosząc to do nauki języka angielskiego, możemy powiedzieć, że istnieje takie 20% elementów tego języka, które jest odpowiedzialne w 80% za jego znajomość i zrozumienie.

Czy nie uważasz zatem, że zamiast męczyć się nad tymi 80% odpowiedzialnymi tylko w 20% za rozumienie angielskiego, zdecydowanie lepiej, łatwiej, szybciej i taniej będzie opanować te 20% odpowiedzialne za 80% efektu?

Czym, w takim razie, jest te 20% w angielskim?

Badacze języka angielskiego, stwierdzili jednoznacznie, że poznanie i opanowanie 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów pozwala zrozumieć aż 80% angielskiego, czyli ogromną większość tego, co można przeczytać, czy usłyszeć w tym języku.

Oczywiście opanowanie tych słówek nie oznacza tego, że zawsze i wszędzie zrozumiesz dokładnie wszystko, gdyż w niektórych tekstach, słówka których nie znasz, będą odgrywały kluczową rolę dla jego zrozumienia. W innych za to nieznane Ci słówka nie będą mieć, aż takiego znaczenia i pomimo braku ich znajomości zrozumiesz cały tekst w  blisko w 100%.

Tutaj warto wspomnieć również o jednej ważnej umiejętności językowej, którą posiadasz. Jest to znajomość języka polskiego! Jeżeli zastanawiasz się jak znajomość języka polskiego może pomóc Ci w nauce języka angielskiego to postaraj się zrozumieć znaczenie poniższych słów:

politics, democracy, psychology, archeology, student, natural, start, stop, park, television, dvd, computer, president

Jestem przekonany, że bez większego problemu rozumiesz ich znaczenie mimo iż niektóre z tych słówek możesz widzieć pierwszy raz w życiu. Słówka angielskie, które możesz zrozumieć dzięki znajomości języka polskiego często jednak nie zaliczają się do grona najczęściej występujących i rzadko są też kluczowe w rozumieniu ogólnego sensu danego tekstu. Jeśli jednak do tych słówek dodasz znajomość 1000 najpopularniejszych słówek języka angielskiego plus wiele słówek, które mimo wszystko znasz (liczby, imiona, nazwy ulic lub miast itd) to w sumie da Ci to niesamowitą zdolność zrozumienia większości tekstów po angielsku.

Szybka Nauka Angielskiego – podsumowanie:

Jak już wiesz, najważniejsza umiejętnością w nauce języka angielskiego jest ZROZUMIENIE. Naukowo  udowodniono, że aby szybko zacząć rozumieć większość artykułów oraz tekstów po angielsku zdecydowanie najefektywniej jest rozpocząć naukę od poznania 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów. Opanowanie ich na początku sprawi, że zauważysz naprawdę szybkie i widoczne efekty swojej nauki, co bardzo wpłynie na Twoja motywację i chęć dalszej nauki.

PS. O tym w jaki sposób wygodnie i szybko nauczyć się najczęściej stosowanych angielskich słów przez Internet (bez wychodzenia z domu) przeczytasz w artykule: Angielski 1000 słów (Nauka Słówek Online).