ANGIELSKIE ROZMÓWKI – 20 najważniejszych zdań i zwrotów po angielsku.

Nauka Angielskiego - angielskie rozmówki - 20 zwrotów po angielsku.

Dzisiaj przygotowałem dla Ciebie kolejną darmową lekcję do nauki języka angielskiego dla początkujących. Poniżej znajdziesz aż 20 angielskich zwrotów, które pochodzą z listy 500 statystycznie najczęściej używanych zdań i zwrotów po angielsku.

Dodatkowo dzięki nagraniu video MP3 poznasz ich prawidłową angielską wymowę i nauczysz się ich przez Internet bez wychodzenia z domu już w kilka minut.

W poprzednich wpisach na tej stronie możesz znaleźć lekcję uczącą: 25 najczęściej używanych angielskich czasowników jak również darmowe lekcje video uczące: 94 angielskich zwrotów w podróży. Bardzo dużą popularnością wśród czytelników mojej strony cieszy się również zamieszczona lista 100 najczęściej używanych angielskich słów. Dlatego dzisiaj postanowiłem udostępnić kolejny wpis dzięki któremu możesz już za chwile poczynić kolejne szybkie postępy w swojej nauce języka angielskiego.

Angielskie Rozmówki – do szybkiej nauki angielskich zwrotów.

Dzisiaj specjalnie dla Ciebie przygotowałem gotową listę: 20 bardzo często wykorzystywanych na co dzień angielskich zwrotów. Dodatkowo zamieściłem również specjalnie przygotowaną do nauki lekcje video MP3, która mam nadzieję wydatnie pomoże Ci w nauce zamieszczonych angielskich zdań. Pod koniec tego wpisu przygotowałem dla Ciebie również krótką ciekawostkę a zarazem poradę dotyczacą szybkiej nauki mówienia po angielsku.

Darmowa Nauka 20 z 500 bardzo przydatnych angielskich zwrotów.

Poniżej angielski zwroty, które znajdują się na liście: 500 statystycznie najczęściej używanych angielskich wyrażeń.

1). What’s your name? – Jak masz na imię?
2). I’m coming to pick you up. – Jadę po Ciebie.
3). How many people are there in New York? – Ilu ludzi jest w Nowym Jorku?
4). I am hungry. – Jestem głodny.
5). Can you call back later? – Możesz oddzwonić później?
6). Is it nearby? – Czy to jest w pobliżu?
7). A round trip ticket. – Bilet w obie strony.
8). Don’t worry. – Nie martw się.
9). Which one is cheaper? – Który jest tańszy?
10. Is there anything cheaper? – Czy jest coś tańszego?
11). Can you help me? – Możesz mi pomóc?
12). I was going to the library. – Szedłem do biblioteki.
13). He’s very hard working. – On bardzo ciężko pracuje.
14). I’d like to rent a car. – Chciałbym wynająć samochód.
15). That car is similar to my car. – Tamten samochód jest podobny do mojego samochodu.
16). Give me a call. – Zadzwoń do mnie.
17). What school did you go to? – Do jakiej szkoły chodziłeś?
18). How far is it? – Jak to jest daleko?
19). I have to go to the post office. – Muszę pójść na pocztę.
20). My cell phone doesn’t work. – Mój telefon komórkowy nie działa.

ANGIELSKIE ROZMÓWKI na MP3 – posłuchaj i ucz się z poniższej darmowej lekcji angielskiego.

Jak w jaki sposób uczyć się angielskich zwrotów z powyższej lekcji aby szybko je zapamiętać?

Sposób jest wyjątkowy prosty, wystarczy kilka lub kilkanaście razy odtworzyć zamieszczone powyżej nagranie video i słuchać oraz koniecznie powtarzać na głos występujące w tej lekcji angielskie zwroty. Czasem możesz również tylko słuchać tej lekcji, aby podświadomie nauczyć się tych zdań ze słuchu. Zauważ, że lekcja ta została przygotowana w taki a nie inny sposób właśnie sposób aby szybko dać Ci możliwość zapamiętania i utrwalenia zamieszczonych tam całych angielskich zdań (bez nauki gramatyki).

Schemat nagrań MP3
Taki sposób odtwarzania maksymalnie przyspiesza naukę angielskich zwrotów

Wykorzystane w tym nagraniu angielskie zwroty pochodzą z listy 500 statystycznie najczęściej używanych angielskich zwrotów którą możesz pobrać w formie kursu MP3 (25 lekcji po 20 angielskich zwrotów) na stronie: Kurs uczący najważniejszych angielskich zwrotów.

Dlaczego warto nauczyć się powyższych angielskich zwrotów już dziś?

Na koniec mam dla Ciebie małą ciekawostkę. Jestem przekonany, że po kilkukrotnym obejrzeniu darmowej lekcji, która zamieściłem w tym wpisie (uczącej angielskich zwrotów) znasz już je wszystkie wraz z tłumaczeniem i właściwą wymową. Mało tego pamiętasz i potrafisz powtórzyć już każdy z nich – mam rację? (jeśli nie to wróć proszę do nagrania i wysłuchaj go jeszcze kilka razy, aż opanujesz te zdania).

Weźmy teraz np. zwrot nr. 12 czyli:

I was going to the library. – szedłem do biblioteki.

Myślę, że znasz również takie angielskie słówka jak: sklep (shop), kino (cinema) lub poczta (post office).

Zobacz teraz w jak prosty sposób bez znajomości zasad angielskiej gramatyki jesteś w stanie bez problemu powiedzieć:

I was going to the shop – szedłem do sklepu,

I was going to the cinema – szedłem do kina,

I was going to the post office – szedłem na pocztę.     itd, itd…

Dlatego właśnie warto uczyć się tych często wykorzystywanych w codziennej komunikacji angielskich zwrotów, gdyż kiedy już je opanujesz to wraz ze znajomością innych angielskich słów (na początku swojej nauki najlepiej uczyć się: 1000 najczęściej używanych angielskich słów) to jesteś w stanie formułować bardzo wiele całych zdań i zwrotów po angielsku (czyli swobodnie rozmawiać) bez znajomości podstawowych zasad gramatyki.

To jest własnie najlepsza i najszybsza metoda nauki angielskiego dla wszystkich tych, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się rozmawiać po angielsku. Więcej o tej metodzie przeczytasz klikając tutaj.