CZASOWNIKI PO ANGIELSKU – lista 25 podstawowych angielskich czasowników.

25 najczęściej używanych czasowników w języku angielskim

NAUKA ANGIELSKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH – poznaj i naucz się 25 najczęściej używanych czasowników języka angielskiego (darmowa lista).

W tym artykule przedstawię Ci listę frekwencyjną najważniejszych czasowników używanych na co dzień w języku angielskim wraz z angielską wymową oraz tłumaczeniem, przykładowymi zdaniami z ich użyciem oraz linkiem do internetowego i multimedialnego słownika Angielskiego DIKI, gdzie nie tylko posłuchasz ich poprawnej wymowy ale również (mając zarejestrowane darmowe konto na stronie eTutor) – dodasz słowo do systemu powtórek tego kursu, po to aby uczyć się ich szybko, skutecznie i na zapamiętać raz na zawsze. Poświęć chwilę i naucz się najpopularniejszych angielskich czasowników za Darmo (Online) przez Internet.

Na mojej stronie dotychczas publikowałem już: Darmową Listę 100 najważniejszych słów języka angielskiego, których opanowanie pozwala rozumieć prawie 50% angielskich tekstów oraz pisałem o tym dlaczego wato oraz w jaki sposób najlepiej uczyć się 1000 najczęściej używanych angielskich słówek co jest idealnym rozwiązaniem dla osób początkujących, które rozpoczynają własnie naukę języka angielskiego.

Portal do nauki angielskiego przez Internet - eTutor.plChcesz skutecznie uczyć się angielskiego bez wychodzenia z domu? Wypróbuj za darmo najpopularniejszy obecnie Internetowy Kurs Języka Angielskiego eTutor z którego obecnie korzysta już ponad 600 000 aktywnych użytkowników. Sprawdź koniecznie multimedialne lekcje oraz inteligentny system nauki nowych angielskich słówek.

Dzisiaj kontynuując publikację materiałów dla osób początkujących przygotowałem gotową listę: 25 najważniejszych angielskich czasowników, które koniecznie warto opanować jeśli chcesz szybko nauczyć się języka angielskiego, najlepiej wraz z przykładowymi gotowymi zdaniami z ich użyciem.

Poniższa lista składa się z dwudziestu pięciu najczęściej stosowanych czasowników występujących w języku angielskim. Od najpopularniejszego i najczęściej spotykanego angielskiego czasownika: BE (czyli być w bezokoliczniku). Nie są one wybrane alfabetycznie tylko frekwencyjnie. Przy każdym z czasowniku znajdziesz jego tłumaczenie, a pod spodem przykładowe zdanie z jego użyciem. Dodatkowo klikając na dany angielski czasownik otworzysz go w Internetowym słowniku angielskiego DIKI, gdzie nie tylko poprawną wymowę native speakera, więcej tłumaczeń danego czasownika oraz więcej przykładowych zdań z jego użyciem. Zresztą sprawdźcie sami.

Jak skutecznie i szybko uczyć się najpopularniejszych angielskich czasowników online (przez Internet)?

I jeszcze jedno najważniejsze jeśli chcesz w ciekawy sposób nauczyć się tych czasowników i regularnie je powtarzać, aby nie zapomnieć ich w kilka tygodni po nauczeniu się. Jeśli masz zarejestrowane konto na stronie kursu Angielskiego eTutor – to po zalogowaniu się na nie i wejściu do zakładki słownik możesz wyświetlone słówko dodać do systemu powtórek klikając na (+) przy danym tłumaczeniu. W ten sposób możesz wykorzystać w bardzo ciekawy sposób kurs eTutor do szybkiej i skutecznej nauki czasowników z poniższej listy.


Darmowa Lista: 25 podstawowych (najczęściej używanych) czasowników w języku angielskim.

Uwaga! – Podstawowe czasowniki w angielskim WYMOWA – jeśli chcesz usłyszeć jak poprawnie wymawiać angielskie czasowniki z poniższej listy to kliknij na którymkolwiek czasowniku poniżej, a otworzy się on w słowniku na stronie którego odsłuchasz jego poprawnej angielskiej wymowy (nagranie MP3).

 1. be – być  /  This is a dog. (To jest pies.)

 2. have – mieć, posiadać  /  I have two brothers and a sister. (Mam dwóch braci i siostrę.)

 3. get – dostawać, otrzymywać  /  I got it from my father. (Dostałem to od mojego taty.)

 4. see – widzieć, zobaczyć (zauważyć)  /  I can’t see anything. (Nic nie widzę.)

 5. need – potrzebować, wymagać   /  I really need it. (Naprawdę tego potrzebuję.)

 6. know – wiedzieć  /  I don’t know what’s going on. (Nie wiem, co się dzieje.)

 7. find – znaleźć, odkryć  /  I can’t find my mobile phone. Did you see it? (Nie mogę znaleźć mojego telefonu komórkowego. Widziałeś go?)

 8. take – wziać  /   I decided to take the job. (Zdecydowałem się wziąć tę pracę.)

 9. want – chcieć  /  Do you want to go home? (Czy chcesz iść do domu?)

 10. make/do – wykonywać, robić, czynić  /  Why did you do that? (Dlaczego to zrobiłeś?)

  Przymiotniki po angielsku - lista najważniejszych angielskich przymiotnikówZobacz również: Przymiotniki po angielsku – listę 50 najczęściej używanych angielskich przymiotników (lekcja video).
  Dzięki tej lekcji poznasz i nauczysz się najczęściej stosowanych angielskich przymiotników oraz posłuchasz całych zdań i zwrotów z ich zastosowaniem.

 11. go – iść, pójść  /  Where are you going? (Dokąd idziesz?)

 12. look – patrzeć, spoglądać  /  She is looking at the fish. (Ona patrzy na rybki.)

 13. learn – uczyć się  /  I learn English every day. (Uczę się angielskiego codziennie.)

 14. help – pomagać /  Could you help me? (Mógłbyś mi pomóc?)

 15. think – myśleć, sądzić  /  What do you think about it? (Co o tym sądzisz?)

 16. read – czytać  /  I read about it in a magazine. (Czytałem o tym w czasopiśmie.)

 17. give – dawać, podarować  /  Give me your hand. (Daj mi rękę.)

 18. play – bawić się, grać  /  The children are playing in a garden. (Dzieci bawią się w ogrodzie.)

 19. feel – czuć  /  He felt a pain in his leg. (On poczuł ból w swojej nodze.)

 20. put – postawić, położyć, kłaść  /  He put the book on the table. (On położył książkę na stole.)

  Czasowniki nieregularne po angielsku - darmowa lista PDFZobacz również: Angielskie Czasowniki Nieregularne – Lista PDF oraz darmowa lekcja video MP3 do nauki ze słuchu wraz z tłumaczeniem i wymową ponad 70 najważniejszych czasowników nieregularnych w języku angielskim.

 21. change – zmienić, odmienić  /  It’ll all change for the better soon. (Wszystko się wkrótce zmieni na lepsze.)

 22. say – mówić, powiedzieć (coś do kogoś)  /  What did you say? (Co powiedziałeś?).

 23. cut – rozcinać, ciąć  /  He cut the envelope open. (On rozciął kopertę.)

 24. try –  próbować, usiłować  /  What are you trying to do? (Co próbujesz zrobić?).

 25. use – używać, posługiwać   /   Can I use your phone? (Czy mogę skorzystać z twojego telefonu?)…

Najważniejsze angielskie słówka


Czasowniki po Angielsku – Podsumowanie:

Drogi czytelniku, jeżeli jesteś osobą początkującą i chcesz zobaczyć szybkie efekty w nauce języka angielskiego to koniecznie zaczynaj od nauki najczęściej używanych słówek, po to aby w maksymalnie krótkim czasie zacząć rozumieć angielski. Powyżej udostępniłem Ci listę najczęściej stosowanych czasowników języka angielskiego, niezbędnych do prawidłowego porozumiewania się po angielsku. Na początku tego wpisu znajdziesz również linki do: listy 100 najważniejszych angielskich słówek oraz link do strony gdzie opisuje metodę oraz najlepsze sposoby nauki: 1000 najczęściej używanych angielskich słów przez Internet lub na MP3. Dlatego skorzystaj z tych materiałów na początku swojej przygody z nauką angielskiego, a gwarantuję Ci, że bardzo szybko zobaczysz pierwsze efekty w postaci rozumienia języka angielskiego, a to powinno być dla Ciebie celem numer jeden kiedy chcesz opanować angielski na poziomie podstawowym.

Poniżej udostępniam Ci również nagranie video, w którym nie tylko pokazuje jak otrzymać pełny dostęp do wszystkich lekcji kursu angielskiego eTutor, ale również możesz w nim zobaczyć jak dodawać słówka ze słownika DIKI do systemu powtórek oraz jak wygląda nauka takich słówek.

Dlatego jeśli chcesz dodać powyższą listę 25 czasowników języka angielskiego, zrób to w sposób przedstawiony na poniższym video i ucz się angielskiego szybko i efektywnie bez wychodzenia z domu Online przez Internet.

Angielski Online eTutor – link do darmowej rejestracji.

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.9 / 5. oddanych głosów: 19

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

6 Comments on “CZASOWNIKI PO ANGIELSKU – lista 25 podstawowych angielskich czasowników.”

 1. Bardzo pomocny wpis. Kiedyś szukałam w internecie i za nic nie mogłam znaleźć listy frekwencyjnej angielskich czasowników, a tutaj podane na tacy pierwsze 25 najczęściej stosowanych. Bardzo dziękuje za listę i ciekawe odnośniki do słownika, gdzie można znaleźć więcej przykładowych zdań z ich użyciem i inne tłumaczenia. Pozdrawiam autora.

  1. Beti dzięki za miłe słowa. Osobiście polecam Ci (jeśli chciałabyś uczyć sie tych czasowników) skorzystać z możliwości słownika Diki oraz jego integracji z kursem eTutor na TEJ STRONIE. Tam po zalogowaniu możesz te słówka ze słownika dodawać do systemu powtórek kursu eTutor i uczyć się ich w ciekawy i skuteczny sposób.

 2. Świetny jest ten słownik do którego prowadzą linki z każdego przedstawionego powyżej angielskiego czasownika. Dlaczego ja go wcześniej nie odnalazłam?? 🙂

 3. Najczęściej używane czasowniki w języku angielskim to absolutnie podstawa w procesie nauki języka angielskiego, podobnie jak lista najważniejszych angielskich słówek. Warto wybierać tak materiał, aby dawał on wyraźne efekty w szybkim czasie, a do tego służą właśnie listy frekwencyjne. Ja bardzo często z takich właśnie korzystałem, dlatego uważam, że to naprawdę ma sens.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *