INTERNETOWE KURSY ANGIELSKIEGO ONLINE – na co zwracać uwagę?

Kursy Angielskiego Online - jak wybrać dobry kurs

Jak wybrać dobry Internetowy Kurs Angielskiego Online?

W Internecie dostępnych jest bardzo wiele kursów i stron do nauki języka angielskiego bez wychodzenia z domu. Jednak przed wyborem odpowiedniego serwisu chciałbym abyś wiedział drogi czytelniku – Jakich elementów nie powinno zabraknąć oraz co powinien zawierać skuteczny internetowy kurs języka angielskiego, aby nauka przy jego pomocy była dla Ciebie efektywna, ciekawa i motywująca.

7 elementów charakteryzujących skuteczne kursy angielskiego przez Internet.

Poniżej przygotowałem zestawienie według mnie najważniejszych cech, jakie powinien posiadać skuteczny kurs języka angielskiego przez Internet. Weź je pod uwagę kiedy staniesz przed wyborem odpowiedniego dla Ciebie Internetowego kursu lub strony www do nauki angielskiego

Kursy Angielskiego Online - Ranking 2017Kursy Angielskiego Online – RANKING 

????? Zobacz aktualny ranking najlepszych obecnie kursów i stron do nauki języka angielskiego w domu przez Internet.


1. Nauka angielskich słówek – duża i rozbudowana baza słownictwa (obrazki i zdania).

Skuteczny kurs angielskiego online musi posiadać odpowiednio dużą bazę słownictwa z większością niezbędnych zwrotów i wyrażeń występujących w języku angielskim. Najlepiej będzie jeśli słówka podzielone będą na poszczególne poziomy trudności (w zależności od poziomu zaawansowania ucznia) oraz odpowiednie kategorie tematyczne. Takie słowa powinny posiadać oczywiście tłumaczenie na język polski. Dobrze jeśli do kursu będą dołączone zdjęcia i grafiki, obrazujące uczone słówka oraz przykładowe zdania z ich użyciem. Wpływa nie tylko na lepsze kojarzenie, ale również efektywniejsze zapamiętywanie uczonych słów i całych gotowych zwrotów.

Dużą zaletą będzie również jeśli kurs umożliwia dostęp do wydzielonej listy lub możliwość filtrowania baz słówek w/g częstotliwości ich występowania, czyli przykładowo tak jak na stronie Angielski Online eTutor znajdziesz listę 1000 najczęściej używanych angielskich słówek. Pozwala to zwiększyć efektywność nauki poprzez naukę słów najczęściej stosowanych, co przekłada się na szybsze rozumienie uczonego języka.


2. Nauka prawidłowej angielskiej wymowy – w postaci nagrań audio MP3.

Każdy Internetowy kurs języka angielskiego koniecznie powinien posiadać możliwość odsłuchania prawidłowej wymowy uczonych się angielskich słówek i wyrażeń. Wymowa powinna być nagrana przez angielskiego lektora lub native-speakera (w postaci plików audio lub mp3).

Lektor w szkole jezykowej online eTutor

Jest to według mnie element wręcz niezbędny, bo co z tego, że będziemy dobrze znać znaczenie danego słówka, jeśli nie będziemy potrafili go prawidłowo wypowiedzieć lub po prostu wypowiemy go błędnie, co skutkować będzie brakiem zrozumienia ze strony odbiorcy podczas rozmowy.

Dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnych podręczników i książek bardzo pomocny będzie również zapis fonetyczny, czyli tzw. transkrypcja.


3. Skuteczny system powtórek.

Oczywistym faktem jest, że do trwałego zapamiętania nauczonych słówek lub wyrażenia konieczne jest ich częste powtarzanie w odpowiednich odstępach czasu. Dlatego dobry kurs angielskiego online powinien być wyposażony w odpowiedni algorytm powtarzania, który w optymalny sposób będzie planował za ucznia cykl powtórek nauczonych słówek, tak aby ich nauka i zapamiętywanie było jak najbardziej efektywne. Przy tworzeniu algorytmów zapamiętywania bardzo często uwzględnia się badania nad praca ludzkiego mózgu w celu ich optymalizacji. Algorytm ten na podstawie analizy dotychczasowych wyników sam ustala liczbę i częstość powtórek. Tak osobiste podejście do osoby uczącej się sprawia, że jej efekty w nauce są naprawdę fascynujące.


Kurs angielskiego dla początkujących eTutor.plCzy wiesz, że teraz zupełnie za darmo możesz wypróbować najpopularniejszy kurs angielskiego online? Kliknij na załóż darmowe konto po prawej stronie i testuj za darmo najlepszy kurs angielskiego dla początkujących.


4. Statystyki, monitorowanie postępów, społeczność – systematyczność i motywacja.

Portal eTutor - Statystyki postępów w nauce i rankingi uczniów.
Statystyki i rankingi

Aby zapewnić systematyczność nauki, kurs angielskiego online koniecznie powinien motywować ucznia do pracy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest udostępnienie rozbudowanych statystyk, dzięki którym uczeń może na bieżąco monitorować swoje postępy w nauce. Zauważyłem również, że genialną sprawą jest zbudowana wokół serwisu społeczność osób uczących się angielskiego w danym serwisie.  Osoby takie często sobie pomagają, sprawdzają prace, poprawiają błędy oraz wzajemnie motywują. Często administratorzy takich stron udostępniają również rankingi najlepszych uczniów (np. ranking ilości wykonanych powtórek.) Przykładowo na portalu eTutor często obserwuję wręcz swoistą rywalizację wśród uczniów o wyższe miejsca w rankingu, co przekładającą się na dziesiątki godziny spędzonych na nauce, gdyż wyzwalana jest wtedy naturalna chęć rywalizacji, co podwójnie motywuje do nauki.


5. Multimedialne lekcje oraz różnorodność udostępnianych materiałów.

Multimedialne ćwiczenia z angielskiego. Internetowy Kurs
Multimedia

Kompleksowy kurs języka angielskiego online to taki, który nie sprowadza się tylko do nauki nauki słownictwa. Nie powinno zabraknąć nauki zasad gramatycznych wraz z konkretnymi przykładami oraz innych zadań, testów i ćwiczeń. Dlatego uważam, że wybierając kurs angielskiego online dla siebie powinniśmy szukać strony, która oferuje do nauki bardzo dużą ilość materiałów multimedialnych. Chodzi tutaj o filmy i nagrania video, pliki audio, moduły do nagrywania własnych wypowiedzi, fotolekcje, grafiki i zdjęcia itp. Wszystko to wpływa na większe zainteresowanie kursem oraz efektywność nauki. Często możemy również spotkać różnego rodzaju ćwiczenia z języka angielskiego tj: ćwiczenie pamięci, obrazki, krzyżówki, łamigłówki oraz gry językowe (np. popularny „wisielec”). Wszystko to sprawia, że nauka czasem wciąga bardziej, niż dobra gra komputerowa.


6. Mobilność.

W dzisiejszych czasach tabletów, mobilnych telefonów komórkowych oraz bezprzewodowego internetu możemy uczyć się języka angielskiego praktycznie wszędzie. Nauka angielskiego online nie musi ograniczać się teraz  już teraz do spędzania czasu przy , gdyż urządzenia mobilne dają możliwość nauki również np czekając w kolejce lub podróżując tramwajem lub pociągiem. Ważne aby na naukę języka poświęcać jak najwięcej czasu, dlatego twórcy kursów i serwisów do nauki coraz częściej proponują mobilne rozwiązania dla swoich klientów. Dobrym przykładem może być mobilna wersja serwisu eTutor,  która umożliwia osobom zarejestrowanym wygodną naukę przy użyciu np telefonu komórkowego z dostępem do sieci praktycznie w każdym miejscu.


7. Wygląd, funkcjonalność oraz przyjazny interface.

Na koniec jeszcze jedna rzecz wpływająca na efektywność nauki, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę. Jest to kolorystyka serwisu i jego tzw. interface. Ten przede wszystkim powinien on być czytelny, intuicyjny i przejrzysty, aby nawigowanie po serwisie nie rozpraszało naszej uwagi od nauki. Dodatkową zaleta będzie możliwość tworzenia tzw. fiszek z bazy uczonych słówek oraz szybkiego wydruku uczonych materiałów w celu ich utrwalania kiedy nie mamy dostępu do komputera.


Kurs angielskiego online metodą 1000 słów

Czy wiesz, że opanowanie zaledwie 1000 najpopularniejszych angielskich słów pozwala Ci rozumieć aż 80% angielskiego? Zobacz video na tej stronie i dowiedz się więcej o tej metodzie.


Kurs Angielskiego Online Ranking

Jeśli poszukujesz listy lub zestawienia obecnie najlepszych i najskuteczniejszych kursów i stron do nauki języka angielskiego przez Internet to koniecznie zobacz ➡️ RANKING NA TEJ STRONIE


Opinie o kursach języka angielskiego Online.

Przed wyborem konkretnej strony lub kursu do nauki angielskiego przez Internet warto również prześledzić zamieszczone w sieci opinie. Wiele wartościowych wpisów znaleźć można na branżowych forach internetowych dotyczących nauki języków obcych. Jest to sposób na to aby więcej dowiedzieć się na temat zalet i wad konkretnej metody nauczania. Jeśli kurs który Cię zainteresował nie daje możliwości darmowego przetestowania swoich możliwości, a nie chcesz kupować „kota w worku” to możesz zasugerować się opiniami zamieszczonymi w sieci.

Czasem można również znaleźć porównania (rankingi) wpisując w wyszukiwarkę frazę tj: szkoły językowe online ranking lub ranking kursów angielskiego przez Internet. 

Internetowe Kursy Angielskiego – podsumowanie.

Jak już wcześniej wspomniałem w Internecie znajdziesz bardzo dużo stron do nauki angielskiego online. Cześć z nich będzie darmowych, inne do pełnego dostępu będą wymagały opłacenia abonamentu. Według mnie jako podstawowy kurs warto wybierać tylko sprawdzone serwisy i kursy (najczęściej są one płatne) gdyż mamy wtedy gwarancję najwyższej jakości przygotowanych materiałów i dużej bazy słownictwa oraz ćwiczeń. Często takie strony udostępniają możliwość darmowej rejestracji i przetestowania nauki w serwisie przed zakupem pełnego dostępu. Warto z takich możliwości korzystać i samemu sprawdzić, czy dany kurs zawiera powyższe elementy oraz czy forma nauki dostępna po zalogowaniu spełnia nasze oczekiwania.

Kurs Angielskiego przez Internet eTutor – zobacz jak wygląda nauka na tej stronie (prezentacja).


Na zakończenie zobacz również:

Zapisz

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 5 / 5. oddanych głosów: 10

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

9 Comments on “INTERNETOWE KURSY ANGIELSKIEGO ONLINE – na co zwracać uwagę?”

 1. Zgadzam się, że najlepiej poddać się fachowcom, mamy pewność, że nauczymy się poprawnie języka i szybko. Tym bardziej ze kursy nie są teraz wcale takie drogie sam uczyłem się w takiej szkole, Rapid-English, na prawdę nauczyłem się języka a byłem jak pies z kulawą nogą jesli chodzi o angielski. Odpowiedni nauczyciel każdego nauczy, a każdy język jest do nauczenia ;D

 2. Fajnie piszesz. Myślę, że powinieneś pisać więcej takich tekstów.
  Są rzeczowe i przydatne. Sprawdź moją stronę

 3. Osobiście sam uczę się angielskiego przez internet i bardzo sobie chwalę taką właśnie formę nauki. Nie stresuję się jak wcześniej kiedy chodziłem na zajęcia grupowe z angielskiego, tylko sam w swoim tempie uczę się i wybieram lekcje lub ćwiczenia, które najbardziej mi odpowiadają. Niektórzy twierdzą, że efekty samodzielnej nauki sa mizerne, mnie to zdecydowanie nie dotyczy, gdyż ucząc się samodzielnie z wykorzystaniem kursu etutor nauczyłem się więcej niż chodząc przez pół roku na zajęcia z Callana.

 4. Jeśli ktoś chce sprawdzić jak wygląda nauka online, zapraszam do szkoły językowej online MOTIVATION i zapraszam na bezpłatna lekcję próbna, gdzie można zweryfikować czy taka forma nauki nam opowiada.
  Zapraszam

 5. Ja zwracałam uwagę na elastyczne godziny lekcyjne i czy w ogóle są ciekawie i rzeczowo prowadzone . Wybrałam wiec szkole językowa TUTLO która spełniła większość moich oczekiwań .

 6. Nauka w domu to super metoda, ja przed wyjazdem za granicę zaczęłam się uczyć sama języka. U mnie sprawdziła się nauka angielskiego metodą dziecka, naturalna metoda nauki która wiele mi rozjaśniła. Zawsze myślałam, że najpierw muszę nauczyć się wszystkich czasów, żeby zacząć mówić.

 7. Korzystam z kursu online etutor, bardzo zadowolona jestem. Rozpoczęłam kurs internetowy przez obecną sytuację jako alternatywę standardowego kursu i jest super – polecam gorąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *